Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 69-Kasım-Aralık 2018
 
 
 
GÜNCEL
 

9. SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YETENEK YARIŞMASI BAŞLADI

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl 9.’su gerçekleştirilecek ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yetenek yarışmasına başvurular başladı. Bağımlılık temasıyla 81 ilde düzenlenecek yarışmanın son başvuru tarihi 15 Şubat 2019.

  Yeşilay 9. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması

Yeşilay tarafından Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl 9.’su düzenlenecek ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yetenek yarışması ile çocuklarda ve gençlerde tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkileri konusunda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yetenek yarışması Turkcell sponsorluğunda gerçekleşecek

Yeşilay’ın 2011 yılında İstanbul’da başlattığı yarışma, 2017 yılından itibaren Türkiye’nin tüm illerini kapsıyor. Bu yıl, Turkcell sponsorluğunda, bağımlılık temasıyla görsel ve edebi olmak üzere 2 kategoride yapılacak yarışmaya ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katılabiliyor.  

Görsel kategoride afiş, resim, karikatür veya kısa video; edebi kategoride ise kompozisyon, şiir, öykü, deneme veya anı gibi alanlarında düzenlenen yarışmaya başvurular 15 Şubat 2019’a kadar yapılabiliyor.Öğrenciler önce kendi illerinde, sonra Türkiye finalinde yarışacak

Yarışmada öğrenciler yaptığı eserlerle önce kendi illerinde yarışıyor. Her ilde, edebi ve görsel olmak üzere 2 kategoride birincilerin seçileceği yarışmanın ödül törenleri başvuru sahiplerinin bağlı bulunduğu ilin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak. İl birincisi olan eserler ise Türkiye finalinde, aralarında Yeşilay Yönetim Kurulu Üyelerinin ve alanlarında profesyonel isimlerin olduğu jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek.

Türkiye finalinin ödül töreni ise Mayıs 2019’da İstanbul’da düzenlenecek. ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmasında her bir kategorinin birincileri 5.000 TL, ikincileri 3.000 TL, üçüncüleri 1.500 TL, il birincileri ise 500 TL ile ödüllendirilecek. 2018’de yarışmaya 33 bin eser katıldı.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yetenek yarışmasına Türkiye genelinden 33 bin eser katıldı. 2 kategoride düzenlenen yarışmada, edebi eser kategorisinde 14 binin üzerinde eser başvurusu yer alırken; görsel kategoride 20 bine yakın eser başvuruda bulundu.

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması  

BAŞVURU TARİHLERİ
17 Aralık 2018 – 15 Şubat 2019

OKUL, İL ve İLÇE DEĞERLENDİRME DÖNEMİ
18 Şubat 2019 – 22 Mart 2019

İL ÖDÜL TÖRENİ
25 Mart 2019 – 05 Nisan 2019

ÜLKE ÇAPINDA DERECEYE GİREN ESERLERİN BELİRLENME TARİHİ
11 Nisan 2019 – 19 Nisan 2019

YARIŞMA SONUÇLARININ AÇIKLANMASI VE BÜYÜK ÖDÜL TÖRENİ
Mayıs 2019 İlk Haftası

Başvuru ile ilgili detaylı bilgiye ve yarışma kılavuzuna snsg.yesilay.org.tr adresinden ulaşılabilir.

 

 
5 Şubat 2019 İstanbul
 

 

Copyright © populersaglikdergisi.com