Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 
Sektör

Abbott Türkiye’de Yerli İlaç Üretme Kararı Aldı

Sağlık ürünleri alanında dünyanın önemli markalarından Abbott, bugüne kadar Türkiye’ye ithal edilen ilaçlarının üretimini Türkiye’ye taşıyor.

Global sağlık ürünleri şirketi Abbott, bugüne dek Türkiye’ye ithal edilen kaliteli ve markalı jenerik ilaçların üretimini Türkiye’ye taşıma kararı aldı. Abbott, yüksek katma değere sahip kardiyovasküler, gastroenteroloji ve nöroloji gibi terapötik alanların tedavisine yönelik toplam 23 ürünün üretimini Türkiye’de yapacak. Teknoloji transferi ile söz konusu ilaçlar, Türkiye’de Pharmactive İlaç tesislerinde üretilecek. Abbott ile Pharmactive arasındaki işbirliği anlaşmasını Abbott Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Asım Çifter ile Pharmactive İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sancak imzaladı.

 

 

MİLLİ EKONOMİYE DE ÖNEMLİ KATKI

Abbott Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Asım Çifter, üretimin Türkiye’ye taşıma kararıyla ilgili olarak “Yerel ilaç üretimi, yerel ekonominin desteklenmesi açısından önemli bir rol oynamaktadır. Bu atılım ile hem milli ekonomiye katkıda bulunacağız, hem de Abbott’un sağlıklı bir yaşama erişim imkanı veren kaliteli çözümlerine ulaşma imkanı sunacağız. Ayrıca Türkiye’de üretilmeye başlanan bu ürünlerin farklı ülkelere ihracatını da gerçekleştireceğiz” dedi.

Abbott, yerel üretim kararıyla, Türkiye’yi ilaç iş kolunun bölgesel üssü haline getirerek, büyümekte olan Bağımsız Devletler Topluluğu’nun önemli bir merkezi olarak konumlandırmayı hedefliyor.

30 yılı aşkın süredir Türkiye’de varlığını sürdüren Abbott, küresel sağlık pazarları ve yetenekleri konusundaki uzun vadeli deneyimi doğrultusunda, Türkiye’de insanların yaşamlarını sağlıklı olarak sürdürmelerine yardımcı olan güçlü ürünler ve hizmetler geliştiriyor. Türkiye’de beslenme, tanı ürünleri, tıbbi cihazlar ve temel ilaç ürünleriyle sağlık sektörüne hizmet veren Abbott, yerel ilaç üretimiyle Türkiye’deki portfoyünü zenginleştirmeyi hedefliyor.

24..2.2017
 
Z.Ç
Copyright © populersaglikdergisi.com