Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 
SAĞLIK /GÜNCEL
 

Berko İlaç Sanat ve Biz projesine desteğe devam ediyor

Berko İlaç, “Sanat ve Biz” Sergilerine Desteğe Devam Ediyor

Topluma sanatla katkı sağlamayı amaç edinen Berko İlaç, İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV)’nın “Sanat ve Biz” projesine destek olmaya devam ediyor. İZEV gençleri, “Sanat ve Biz” projesi ile Türkiye genelinde farkındalık yaratıyorlar.

Topluma sanatla katkı sağlamayı amaç edinen ve bu doğrultuda projeler geliştiren Berko İlaç, sosyal sorumluluk konusuna verdiği önemden yola çıkarak İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV)’nın “Sanat ve Biz” projesine destek oluyor. Down sendromlu gençlerin sesini sanat aracılığıyla duyurmayı hedefleyen “Sanat ve Biz” projesi ile down sendromlu gençler, dünyaca ünlü 12 klasik esere yüzleri ile hayat vererek “Biz de Varız!” mesajı veriyorlar.

 

Projeye Her Yönden Destek

Proje lansmanının Ocak 2017’de gerçekleştirildiği “Sanat ve Biz”, İstanbul’da çeşitli alışveriş merkezleri ve üniversitelerde başladığı farkındalık yaratma çalışmalarını Türkiye genelinde sürdürmeye devam ediyor. Bursa, Ankara, Konya, İzmir ve Muğla’da açılan sergiler, ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi ve destek görüyor.

Proje sponsorları arasında yer alan Berko İlaç, aynı zamanda sergilere katılım göstererek her yönden projeye destek oluyor.

Sergi davetiyelerini ve duyurularını bulundukları illerde görev yapan doktorlara ve eczacılara ulaştıran Berko İlaç saha ekibi, sergilere katılarak özel gençlerle bir arada vakit geçirme ve “Biz de Varız!” çağrılarına ses olma fırsatı buluyor.

“Sanat ve Biz” Projesi Hakkında
Dünya literatüründe resim klasikleri arasında yer alan ve en tanınmış tablolar listesinde bulunan 12 eserin, “farklı gençler” olarak tanımlanan down sendromlu gençlerin fotoğraflarıyla birleştirilerek “biz de varız!” sloganının işlendiği yorum çalışmasıdır.  Ortaya çıkarılan görsellerin sergilenmesi ve ürün haline getirilerek  topluma mal edilmesini içermektedir. “Sanat ve Biz” projesinin amacı engelli farkındalığını hedefleyen sosyal çalışmaların erişemediği kitlelere ilgili mesajın iletilebilmesini sağlamak, dünya çapında etki uyandıracak, sanat yönü ağır basan bir proje ortaya koymaktır.  Her çağda ve hayatın her alanında aslında var olan, fakat var olduklarının farkındalığına erişilemeyen “farklı” gençlerin bireyselleşmesi, özgürleşmesi ve sosyalleşmeleri projenin nihai amacıdır.

İZEV

İZEV Hakkında
1989 yılında dernek olarak kurulan ve 1997 de vakıf tüzel kişiliğinde yapılanan İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı) evlatları zihinsel engelli mütevelli üyeler tarafından oluşturulmuştur. Kuruluşundan bu yana İZEV' in çalışmaları daha çok özel eğitime muhtaç çocukların gereksinimleri yönünde gerçekleşmiştir. 0-25 yaş arası zihinsel engelli çocuğa rehabilitasyon, terapi, ilköğretim ve mesleki eğitim hizmetleri veren Saadet İlköğretim Okulu ve Mesleki Eğitim merkezinin kurucusu ve destekçisi olmuştur. Adı geçen kurumun rehabilitasyon ve terapi merkezi ve korumalı işyeri binası vakıf ve vakıf üyeleri tarafından yaptırılarak kamuya hibe edilmiştir. İZEV bugün Tarabya’da bulunan Yaşam Evi’nde yetişkin zihinsel engellilerin sosyalleşmesi, toplumla entegrasyonu ve özgüvenlerini korumaları için çalışmalarını sürdürmekte olup, ayrıca “farklı” gençler için toplumsal farkındalık yaratacak sosyal proje ve kampanyalar yürütmektedir.

berkoi ilaç sanat ve biz projesi

Berko İlaç Hakkında
Ecz. Berat Beran tarafından 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan ve 1984 yılında Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti. olarak ilaç sanayindeki yerini alan Berko İlaç, toplum sağlığını geliştirmek için çalışmaya ve üretmeye devam etmektedir. Piyasada olmayan yenilikçi ürünleri sektöre ve Türk tıbbına kazandıran Berko İlaç, aynı zamanda geliştirdiği kaşık formu gibi pek çok yenilikçi pazarlama uygulamalarıyla da ön plana çıkmaktadır. 2016 yılı cirosu 115 milyon TL şeklinde olan Berko İlaç, 60 ürünü, 550’ye yakın çalışanı ve toplamda 10 bin metrekare kapalı alanı olan 2 üretim tesisiyle son yılların en hızlı büyüyen firmasıdır. 11 bin metrekare kapalı alana sahip 3. üretim tesisinin inşaatı devam etmektedir.

 

 

 

8.8.2017

 

Copyright © populersaglikdergisi.com