Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi
 
 
 
SEKTÖR

 

Boehringer Ingelheim’den bilim insanlarına destek!

Boehringer Ingelheim’ın geliştirmekte olduğu moleküllerin en önemlileri, www.opnMe.com aracılığıyla bilim camiasının açık erişimine sunuluyor.

Boehringer Ingelheim, dünya çapındaki bilim insanlarına klinik-dışı incelemeler için seçilmiş klinik-öncesi moleküllere ücretsiz ve açık erişim sunan yeni bir platform olan opnME.com’un kullanıma açıldığını açıkladı. opnME.com aracılığıyla, biyomedikal araştırmalardaki en önemli hedeflerden bazılarına yönelik moleküller paylaşılıyor, böylece hem daha fazla bağımsız ve ortak çalışmaya dayalı keşifler yapılmasına hem de hastalar için yeni tedavi yaklaşımlarının tespit edilmesine fırsat yaratılıyor.

Boehringer Ingelheim’da Keşifsel Araştırmalar’dan sorumlu Kıdemli Şirket Başkan Yardımcısı olan Clive R. Wood, PhD, opnME.com ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Tüm dünyadan bilim insanları ile birlikte çalışarak, geniş bir yelpazedeki biyomedikal araştırma alanlarında araştırmaları hızlandırabiliriz. Heyecan verici bu yeni inisiyatif Boehringer Ingelheim’ın global şirket dışı inovasyonda kapsadığı alanı daha da genişletecek ve en ilginç bileşiklerimizden bazılarının tam potansiyelinin ortaya çıkartılmasına yardımcı olacak. Bu bileşikleri tüm dünyadan bilim insanları ile paylaşarak bilimsel araştırmaları daha da ileri taşıyacağız. Bu platformun hastalar için güvenli ve etkili yeni ilaçların geliştirilmesine fırsat tanıyacak keşifleri harekete geçirmesini bekliyoruz.”   

opnMe-boehringer-ingelheim
 

opnMe.com platformunda yer alan moleküller, farklı koşullar altında sunulan iki gruba ayrılıyor

•Moleküllerin çoğunluğu, fikri mülkiyet konusunu görüşmeye gerek kalmaksızın basit bir ‘alışveriş sepeti’ sistemi aracılığıyla sunuluyor.
•Seçilmiş moleküller için, kitle kaynaklı kullanım seçeneği ortaklaşa araştırma projeleri başlatma fırsatı sunuyor.  İşbirliği yapmak üzere bu tip moleküller ile ilgilenen bilim insanlarından bir araştırma önerisi sunabiliyor. Öneri seçilirse, Boehringer Ingelheim’daki bilim insanları ile birlikte bilimsel geliştirme yapılıyor.

Clive Wood son olarak: “Tüm dünyadan konuya ilgi duyan bilim insanlarını, moleküllerimize erişmek için opnMe. com’u ziyaret etmeye davet ediyorum. Bu inisiyatifin başarısını yeni çalışmalar, yayınlar ve kurulan iş ilişkileri aracılığıyla ölçeceğiz. Açık inovasyona bu yaklaşımımız, biyomedikal araştırmaların ilerlemesinin önündeki engelleri yıkma ve hastalara çığır açan ilaçlar sunma konularındaki kararlılığımızı yansıtmaktadır.”   dedi.

Boehringer Ingelheim Hakkında
Araştırmaya dayalı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim, 130 yılı aşkın süredir insanlar ve hayvanlar için inovatif ilaçlar geliştirmek amacıyla var olmuştur. Boehringer Ingelheim endüstrinin önde gelen 20 farmasötik şirketinden biridir ve bugüne kadar bir aile şirketi olarak kalmayı sürdürmüştür. Günden güne, yaklaşık 50,000 çalışanı ile insan farmasötikleri, hayvan sağlığı ve biyofarmasötik sözleşmeli üretim olmak üzere üç iş alanında inovasyonla yeni değerler yaratmaktadır. Boehringer Ingelheim 2016’da yaklaşık 15,9 milyar avro net satışa ulaşmıştır. Üç milyar avrodan fazla olan Ar&Ge harcamaları net satışların yüzde 19,6’sına karşılık gelmektedir.

Sosyal sorumluluk Boehringer Ingelheim’a çok doğal gelmektedir. Firmanın, “Daha Fazla Sağlık” inisiyatifi gibi sosyal projelerde görev almasının sebebi de budur. Boehringer Ingelheim ayrıca iş gücü çeşitliliğini aktif bir şekilde teşvik eder ve çalışanlarının farklı deneyimlerinden ve becerilerinden faydalanır. Ayrıca, firma yaptığı her işte çevreyi korumayı ve sürdürülebilirliği odak noktasında tutmaktadır.  

 

 
17.1.2018
Zeynep Çetinkaya

 

Copyright © populersaglikdergisi.com