Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 
SEKTÖR/İK

 

Dr. Çağlar Karakurum, Boehringer Ingelheim Türkiye Medikal Direktörü Olarak Atandı

Boehringer Ingelheim Türkiye’nin yeni Medikal Direktörlüğüne Dr. Çağlar Karakurum atandı.Eylül 2017 tarihi itibari ile görevine başlayan Dr. Çağlar Karakurum, 1999 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun odu. Kariyerine 2000 yılında Dr. Suat Seren Solunum Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Asistan Doktor olarak başladı. 2005 yılında uzmanlık derecesi alarak 2006 yılına kadar hekim olarak farklı hastanelerde görevini sürdüren Dr. Karakurum, 2006 yılında Roche Türkiye'de Medikal Müdür ünvanı ile ilaç endüstrisine adım attı.

2011 ve 2013 yılları arasında Almirall firmasının Barcelona’daki Merkez Ofisi’nde ve 2013’den itibaren de Novartis’in Basel’de bulunan Merkez Solunum Birimi’nde global rollerde görev yaptı. 2014 yılında GlaxoSmithKline Orta Doğu, Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu (MENA/CIS) Solunum Birimi’nde Medikal Direktör & Bölgesel Medikal Lider olarak katıldı.

     
boehringer-ingelheim-turkiye
 
Boehringer Ingelheim hakkında
Boehringer Ingelheim, 130 yılı aşkın süredir araştırma odaklı bir ilaç şirketi olarak insan ve hayvan sağlığı alanında yenilikci ilaçlar üretmektedir. İlaç sektöründeki en büyük 20 şirketten biri olan Boehringer Ingelheim halen aile şirketi yapısını korumaktadır. Her gün yaklaşık 50 bin çalışanı ile beşeri ilaçlar, hayvan sağlığı ve biyolojik ilaç üretimi olmak üzere 3 farklı alanda inovasyon yoluyla değer yaratmaktadır. 2016 yılında Boehringer Ingelheim yaklaşık 15,9 milyar Avro tutarında net satış geliri elde etmiştir. 3 milyar Euro’yu asan ARGE yatırımları toplam cironun yüzde 19,6’sını oluşturmaktadır.

 

 
24.10.2017
Zeynep Çetinkaya

 

Copyright © populersaglikdergisi.com