Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 
SEKTÖR /İK

 

Bristol-Myers Squibb’de Üst Düzey Atamalar

Bristol-Myers Squibb (BMS) Türkiye Genel Müdürü Dr.Ahu Yazıcı BMS Global Lösemi & Lenfoma Pazarlama ve Satış Direktörü pozisyonuna, Bristol-Myers Squibb  Türkiye İş Stratejisi ve Operasyon Direktörü Tuğhan Demirbilek CEEME Bölgesi Strateji ve Operasyon Lideri olarak atanmıştır.

  bms atama
ahu yazıcı  

DR AHU YAZICI BMS GLOBAL LÖSEMİ & LENFOMA PAZARLAMA VE SATIŞ DİREKTÖRÜ

Temmuz 2014'ten itibaren Bristol-Myers Squibb Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Ahu Yazıcı, 3 Nisan 2017 tarihi itibariyle BMS Global Lösemi&Lenfoma Pazarlama ve Satış Direktörü pozisyonuna atanmıştır. Çalışma hayatına Princeton, ABD’de devam edecektir.

Ahu Yazıcı, Haziran 2013'ten beri EU Pazarları İmmünoloji/Onkoloji Lideri rolünü başarıyla yürütmekteydi. Daha önce ise Türkiye Viroloji&Onkoloji Bölüm Direktörü ve bir dönem Avrupa Pazarları Sprycel Lideri olarak çalışmıştır.

BMS'e Ağustos 2007'de Türkiye Onkoloji Grup Ürün Müdürü olarak katılmıştır. Tıp doktoru olan Ahu Yazıcı, Osmangazi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş ve Insead Pazarlama programına katılmıştır. 20 seneyi aşan ilaç sektörü tecrübesine sahiptir.

 

     
tuğhan demirbilek  

TUĞHAN DEMİRBİLEK CEEME BÖLGESI STRATEJI VE OPERASYON LIDERI

Bristol-Myers Squibb(BMS) Türkiye İş Stratejisi ve Operasyon Direktörü Tuğhan Demirbilek, 1 Nisan 2017 itibarıyla CEEME Bölgesi Strateji ve Operasyon Lideri olarak atanmıştır. Çalışma hayatına Uxbridge, İngiltere'de devam edecektir.

BMS Türkiye'ye Ocak 2016'da katılan Tuğhan Demirbilek, ilaç ve sağlık alanında 17 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Özellikle pazarlama, satış, strateji ve çok kanallı pazarlama konularında Pfizer, IMS ve Herbalife'da çeşitli ulusal ve uluslararası rollerde çalışmıştır.

 

29.5.2017

 

Copyright © populersaglikdergisi.com