Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi
 
 
 
SEKTÖR HABERLERİ

 

Chiesi ilaç Türkiye’de ve Avrupa’da 2018’in En İyi İşverenleri arasında

Global ve bağımsız araştırma şirketi olan Top Employers Enstitüsü, sadece global düzeyde yüksek standartları çalışanlarına sunan firmaların dahil olabildiği ve yüzlerce kriter üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda Chiesi, 2018 yılında Türkiye’de ve Avrupa’da gösterdiği başarılı performansı ile ‘En İyi İşveren’ sertifikasına sahip oldu.Amsterdam’da gerçekleşen “Top Employers” ödül törenine Chiesi Türkiye’yi temsilen Genel Müdür Filiz Balçay ile İnsan Kaynakları Direktörü Mari Bengi katıldı.

‘Top Employers 2018’ sertifikası; Dünya çapındaki şirketlerin İK süreçlerinin, politika ve uygulamalarının denetlenmesi sonucunda gerekli kriterleri sağlayan kurumlara verilen bir akreditasyon belgesi.

Top Employers değerlendirme sürecinde, “iş gücü planlama, işe uyum programları, yetenek stratejisi, eğitim ve gelişim, liderlik gelişimi, performans yönetimi, kariyer ve yedekleme yönetimi, ücretlendirme-yan faydalar ve şirket kültürü” alanlarında bağımsız olarak denetlenen Chiesi Türkiye, tüm bu alanlarda global standartları sağladığını ortaya koyarak önemli bir başarıya imza attı ve Türkiye’nin ‘En iyi işvereni’ sertifikasını aldı.

Elde edilen bu büyük başarıyı Chiesi Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Mari Bengi şu sözlerle değerlendirdi: “Şirketlerin çalışanlarına sağladığı koşulların, çalışan mutluluğuna yönelik İK politika ve uygulamalarının denetlendiği Top Employers 2018 değerlendirmesi sonucunda Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri olduğumuzu tescillemiş olduk. Chiesi her zaman çalışan görüşlerini ve mutluluğunu ön planda tutan, insanı merkeze alan bir firma olduğunu ‘En İyi İşveren” sertifikası ile bir kez daha göstermiştir. Her bölümde ve kademede çalışma arkadaşlarımızın katkılarıyla elde edilen bu başarının gururu bütün Chiesi’lilerin! Bu sertifika insan odaklı çalışmalarımızı ivmelendirmek için bizi daha da motive etti.”

Chiesi İlaç

Chiesi Türkiye hakkında

Genel merkezi Parma, İtalya’da yer alan Chiesi, ilaç endüstrisinde 80 yılı aşkın bir süredir hizmet veren araştırma odaklı uluslararası bir sağlık grubudur. Chiesi solunum tedavileri, hastane ürünleri grubu ve nadir hastalıklar alanında yenilikçi ilaçlar araştırmakta, geliştirmekte ve pazarlamaktadır. Chiesi’nin Ar&Ge merkezleri Parma (İtalya), Paris (Fransa), Cary (ABD) ve Chippenham’da (Birleşik Krallık) bulunmakta olup satın alınan Danimarkalı şirket Zymenex'in AR-GE ekibi de, çabalarını klinik öncesi, klinik ve ruhsatlandırma programlarını geliştirmek için Chiesi ile birleştirmiştir. Chiesi’de 560’ı yalnızca Ar&Ge faaliyetlerinde görev yapmak üzere 5000’e yakın kişi çalışmaktadır.

 
22.2.2018
Zeynep Çetinkaya

 

Copyright © populersaglikdergisi.com