Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 

SEKTÖR/KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK

Chiesi Mavi Kalpler Etüt Evi ile 'Koruncuklar' için sakin ve düzenli bir ortam yaratılıyor

Eğitime desteği bir kurumsal sosyal sorumluluk olarak benimseyen Chiesi İlaç Firması, Koruncuk Vakfı için etüt evi yapılmasına destek oldu. Koruncuklar, mart ayında açılışı yapılan Etüt Evi’ne büyük ilgi gösteriyor. Nisan ayından beri dönüşümlü olarak etüt evinde derslerini çalışan çocuklar, başarılı karneleri ile yaz tatilinin keyfini çıkarıyor.

Chiesi Türkiye, hem sağlık hem de diğer toplumsal konular ile ilgili çok çeşitli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor. Projeler,şirket çalışanlarından oluşan ‘Chiesi Mavi Kalpler’ ekibi tarafından gönüllü çalışma ile yürütülüyor.

 

Eğitim teması ile yolculuğa çıkan Chiesi Mavi Kalpler Ekibi, çocukların eğitimini okul dışında da etüt dersleri ile destekleyen Koruncuk Vakfı ile bu alandaki ihtiyacı desteklemek üzerine bir proje geliştirdi. Koruncukların, etüt derslerini, ev ödevlerini ve sınav hazırlıklarını verimli bir şekilde yapabilecekleri uygun bir alan yaratma ihtiyacından yola çıkarak 2016 yılında Chiesi Mavi Kalpler Etüt Evi’nin temelini atıldı.

Bugüne kadar 400 çocuğu hayata kazandıran bu örnek vakfın, fark yaratmakta daha da güçlenmesi ve bu tip kuruluşların daha fazla destek alarak sayısının artması gönülden istediklerini dile getiren Chiesi Türkiye Genel Müdürü Ecz. Filiz Balçay, “Chiesi Mavi Kalpler Etüt Evi, burada yetişen her çocuğun yolunu aydınlatan bir fener olsun. Bu fener ile Çocuklarımızın çok mutlu ve başarılı bir geleceği olsun. Gözlerindeki ışık hep parlasın. Geleceğin liderleri arasında yer alsın!” dedi.

 

Koruncuk Vakfı ‘Koruncuklar'ı Sevgiyle Yaşatıyor, Büyütüyor ve Eğitiyor

1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır.

İstanbul’da 1992 yılında 37 bin m2’lik arazi üzerinde hizmete açılan ilk Çocukköyü, “Koruncuk Köy Bolluca”; 12 aile evi, 2 kız, 1 erkek gençlik evi, idari ve sosyal hizmet binası, çocuk yuvası, kütüphane, soğuk hava deposu, erzak ve malzeme deposu, oyun parkı ve spor sahaları, Numil Kültür Merkezi gibi tesisleri ile 25 yıldır hizmet veriyor.

 

Chiesi İlaç Tic. A.Ş.; Parma-İtalya merkezli AR-GE odaklı bir firma olan Chiesi Grup'un %100 iştiraki olarak 2007 yılından bu yana ülkemiz ilaç sektöründe insan sağlığı alanında faaliyet göstermektedir. Chiesi İlaç; Solunum, Alerji, Yenidoğan, Kalıtsal Hastalıklar, Kardiyovasküler ve Ağrı/İnflamasyon tedavilerine yönelik alanlarda yenilikçi farmasötik teknoloji esasına dayalı ve lisanslı geniş bir ürün portföyüne sahip bulunmaktadır.

Chiesi İlaç Türkiye; “Sağlık için yenilikçi fikirler” den hareketle inovatif tedavi ilaçları portföyünü solunum alanında genişletmeye ve “Nadir Hastalıklar”ın tedavi alanlarında yetim ilaçlarla tedaviye erişim ihtiyacını karşılamaya hazırlanmaktadır.
 
27.9.2017
Popüler Sağlık Dergisi

 

Copyright © populersaglikdergisi.com