Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 
KONGRE HABERLERİ
 
 

Dünyanın En Önemli Beyin Cerrahları İstanbul’da!

20-25 Ağustos tarihinde Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan WFNS2017-(World Congress of Neurosurgery) XVI.Dünya Dünya Nöroşirürji Kongresi'nde,beyin cerrahisi alanında yaşanan son gelişmeler mercek altına alınacak.

1957 yılından bu yana Dünya Nöroşirürji Dernekleri Federasyonu (World Federation of Neurosurgical Societies-WFNS) tarafından 4 yılda bir organize edilen ve tıp dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olarak gösterilen XVI.Dünya Nöroşirürji Kongresi'ne ABD’den Çin’e, İngiltere’den Brezilya’ya, Mısır’dan Rusya’ya dünyanın 90 ülkesinden, 2500 beyin cerrahı katılıyor.

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uğur Türe'nin başkanlığını üstlendiği XVI.Dünya Dünya Nöroşirürji Kongresi'nde bilimsel program dışında; kurslar, sabah seminerleri, konferanslar, paneller, olgu tartışmaları ve video sunumları yer alıyor. Ayrıca kongre, ülkemizin ve dünyanın önde gelen nöroşirürjiyenlerinin bilgi ve tecrübelerini genç beyin cerrahlarına aktararak ufuklarını genişleme fırsatı da sunuyor.

Kongre ve program detayları için :http://www.wfns2017.com/

1955 yılında kurulan Dünya Nöroşirürji Dernekleri Federasyonu (WFNS , 5 Avrupa Birliğ ((AANS, AASNS, CAANS, EANS, FLANC), 119 Ulusal Nöroşirürji Derneği ve 6 ortak kuruluştan oluşan,dünya genelinde 30.000'den fazla sinir cerrahı temsil eden ve 130 üye dernekten oluşan profesyonel, bilimsel ve sivil toplum kuruluşudur

Dünya Nöroşirürji Dernekleri Federasyonu (WFNS),nöroşirürji bakımında küresel iyileşmeyi teşvik etmek, dünya çapındaki nöroşirurji bakımı, eğitim ve araştırmalarını hastalara faydalı kılmak için üye ülkelerle birlikte çalışmayı misyon edinmiştir.

 

 

20.8.2017

 

Copyright © populersaglikdergisi.com