Anasayfa
Hakkımızda
Editörden
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Ayın Röportajı
Kongre Takvimi
Sağlık Kurumları Rehberi
Sağlık & Tıp Dernekleri

Reklam Vermek İçin
 
SAĞLIK & YAŞAM << ANASAYFAYA GERİ DÖN
 
 

Omega-3 Balık Yağlarında Lider Marka Nordic Naturals artık
Türkiye’de....

   
 

Omega-3 balık yağlarında dünya lideri Nordic Naturals, başta hamile ve çocuklar olmak üzere her yaş grubundan yetişkinlere yönelik tamamı doğal trigliserid formunda geliştirilmiş ürünleriyle Türkiye Pazarı’nda yerini aldı.

6 kıtada 32 ülkeye ürünlerini dağıtan frmanın, zengin ürün gamında 150’den fazla çeşit bulunuyor.Sektöründe lider, dünyaca ünlü ‘Vitamin Retailer Dergisi’ tarafından ‘Yılın Üreticisi’ seçilen Nordic Naturals, misyonunu ideal sağlığa ve zinde bir yaşama katkıda bulunmak için saf ve lezzetli Omega balık yağları üretmek’ olarak ifade ediyor

 

American Pregnancy Assosiation resmi Omega-3 Yağı ve FDA onaylı Nordic Naturals’ın Türkiye Temsilcisi Eksen Sağlık Ürünleri, hamilelerin güvenle kullanacağı Prenata DHA, çocukların keyife tüketeceği lezzetli jelibon kapsül ve likit formunda Children’s DHA, Nordic Berries, Omega 3 Gummies, Omega- 3.6.9. Junior ve her yaştan yetişkinin kullanımına sunulan Complete Omega- 3.6.9, Ultimate Omega, Omega 3, EPA, Arctic Cod Liver Oil olmak üzere alışılagelmiş etil ester yerine doğal trigliserid formunda toplam 11 çeşit ürünü ecza depoları kanalıyla tüm eczanelerde satışa sunuyor.
 
 

 

ABD’de % 50 pazar payına sahip, Omega 3 balık yağlarında lider marka Nordic Naturals 1995 yılında Joar Opheim tarafından kuruldu. Balık yağı konusundaki bilgisi ve bilime olan sevgisi, Norveç’li Joar’ı yağın kalitesini ve sektör standartlarını geliştirmeye yöneltti. Joar, aroma, lezzet, sunum ve işleme gibi konuları kapsayan birçok patentli balık yağı teknolojisi geliştirerek, sektördeki dünya standartlarını yeniden şekillendiren kişi oldu.
 
Tazelikte Altın Standart!
 
Ürünün bütünlüğünü ve biyolojik etkinliğini sağlayan tazelik, balık yağının kalitesini belirleyen önemli kriterlerden biridir. Balığın yakalanma anından başlayıp, tüketiciye sunulduğu son aşamayı kapsayan üretim süreci, Nordic Naturals’ın geliştirdiği üç aşamalı ‘Altın Standart Sistemi’ ile son 10 yılda kusursuz hale gelmiştir. Nordic Naturals’ın uyguladığı ‘Altın Standart Sistemi’ne göre, denizde uzun süre kalan büyük trol avcıları yerine küçük ve bağımsız balıkçılarla işbirliği yapılıyor ve öncelikle avın en kısa sürede işleme tesislerine gelmesi sağlanıyor. Avın işleme ve nakliyat sürecini kısaltmak için üretim tesisini Arktik Norveç Limanı’nın hemen yanına kuran Nordic Naturals, bu titiz ve hızlı süreç sayesinde %100 Arktik Morina Balığı Ciğeri Yağı’nı en taze haliyle sunuyor.

 

Balıktan daha saf!
 
Nordic Naturals, mükemmel ürün elde etmek için işe en taze hammaddeyle başlayıp, üretim sürecinde hammaddeyi çevresel toksinler, doymuş yağlar ve diğer istenmeyen organik bileşenlerden arındırarak, balık yağının sadece yararlı bileşiklerini kullanıma sunuyor. Nordic Naturals ürünleri, ‘Norveç Tıbbi Standardı’ ve ‘Avrupa Farmakope Standardı’ sınırlarından 10 kat daha düşük olan 0. 01 ppm* seviyesinde test edilmiş ve hiçbir üründe kurşun veya cıva içeriği bulunmamıştır. Markanın bütün ürünleri bağımsız kuruluşlarca zararlı çevresel toksinler bazında test edilmiş, ürünlerin tamamındaki safık oranlarının Uluslararası Farmasötik Standartlar’dan da yüksek olduğu ve balıktan en az 750 kez daha saf olduğu kanıtlanmıştır.
 
Mükemmel lezzette balık yağı!
 
Balık yağının insan sağlığı üzerindeki gerek zihinsel gerekse fziksel katkıları uzun yıllardır bilinmekte ve kabul edilmektedir . Bununla birlikte balık yağı kullanımında en sık rastlanan şikayet, yağın kendine özgü kokusu ve tadıdır. Nordic Naturals, %100 oksijensiz teknoloji kullanarak işlediği hammaddeyi doğal meyve esanslarıyla tatlandırarak, balık yağını son derece lezzetli bir formda sunuyor. American Culinary Institute’den, ‘En İyi Lezzet Ödülü’ almış olan ürünlerinin hiçbirinde balık yağı tadı hissedilmiyor.
 
 
 
 
Copyright © populersaglik.com