Popüler Sağlık Dergisi  
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi
 
 
 
SEKTÖR/ İK - ATAMALAR

 

Sektöre kattığı yenilikler ve imza attığı ilkler ile adından söz ettiren İLKO İlaç deneyimli isimlerden oluşan yeni Satış ve Pazarlama ekibi atamasını yaptı.

Berk Apak İLKO İlaç’ın Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevine getirildi.

Sektöre, 1993 yılında Abdi İbrahim İlaç şirketinde Satış Temsilcisi olarak giren Berk Apak; sırasıyla Pfizer, Lilly İlaç, İ.E. Menarini, Genzyme, Sanovel şirketlerinde Satış&Pazarlama yöneticiliği görevlerini üstlendi. Son olarak 2015-2017 yılları arasında Toksöz Grup’ta Sanset ve Montero şirketlerinin Satış Pazarlama Grup Direktörlüğü’nü yürüten Apak, 2018 yılının ilk aylarında İLKO İlaç’taki yeni görevine başladı.

 

Berk Apak-İlko İlaç

  Deniz Karaca Uygur, İLKO İlaç’ın yeni Pazarlama Müdürü oldu.

Duygu Karaca Uygur İlaç sektöründe 15 yılı aşkın süredir farklı şirketlerde pazarlama ve satış alanında görevler  aldı. Kariyerine 2002 yılında Boehringer Ingelheim İlaç’ta tıbbi mümessil olarak başlayan Uygur; İ.E Ulagay İlaç’ta Ürün Müdürü, Teva İlaç’ta Senior Ürün Müdürü ve son olarak Generica İlaç’ta Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüttü. Uygur, Hacettepe Üniversitesi Biyoloji mezunu olup, aynı üniversitede Moleküler Biyoloji ve Genetik yüksek lisansının ardından, Standford Üniversitesi’nde MBA’yi tamamladı.

Esra Süer İLKO İlaç’a Kıdemli Ürün Müdürü olarak atandı.

Sektöre 2000 yılında Roche İlaç’ta tıbbi mümessil olarak giriş yapan Süer, aynı şirkette klinik araştırmalar uzmanı olarak kariyerine devam etti. Bayer’de Kardiyovasküler grupta önce ürün müdürü daha sonra ise grup ürün müdürü görevini üstlenen Süer, son olarak BMS’te Kıdemli Marka Müdürlüğü yaptı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Esra Süer, Yeditepe Üniversitesinde MBA’yi tamamladı.

 

Gülşah Köse-İlko_ilaç

 

Gülşah Köse, İLKO İlaç’a Kıdemli Ürün Müdürü olarak atandı.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü mezunu olan Gülşah Köse  sektöre 2001 yılında Ali Raif İlaç’ta satış ve pazarlama kademelerinde görev alarak başladı. Köse aynı şirkette Grup Ürün Müdürlüğüne kadar yükseldi. Gastroenteroloji, Merkezi Sinir Sistemi ve Kardiyoloji olmak üzere farklı terapötik alanlarda çalıştı

 

Emrah Murat Tekeli, İLKO İlaç’a Ürün Müdürü olarak atandı.

2009 yılından itibaren ilaç sektöründe farklı pozisyonlarda görev alan tekeli  Sanovel İlaç’ta Tıbbi Tanıtım Sorumlusu olarak başladığı kariyerine aynı şirkette Jr. Ürün Müdürü olarak devam etti. 2017 yılına kadar İmuneks Farma İlaç şirketinde Ürün Yöneticisi görevini yürüten Tekeli, son olarak Generica İlaç şirketinde Ürün Yönetici olarak çalıştı. Tekeli, ODTܒde Gıda Teknolojisi Bölümünde ön lisansın ardından lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümünde tamamladı.

 
Emrah Murat Tekeli-İlko İlaç
İlko İlça_Logo  

İLKO İLAÇ Hakkında

Türk ilaç endüstrisinde 50 yılı aşkın bir birikimin bugünkü temsilcisi İLKO İlaç; geçmişteki tecrübelerinden aldığı güçle bugün; öncü ve yenilikçi yaklaşımlarla Türkiye’deki ve dünyadaki insanların yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalarını sürdürmektedir.2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Teknokent’inde İLKO Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ni kuran İLKO İlaç, 2012 yılında Konya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde İLKO İlaç Üretim Tesisleri’ni faaliyete geçirerek ilaç sektöründeki faaliyetlerine başlamıştır.

İLKO İlaç Üretim Tesisleri, bugüne dek Anadolu’ya yapılan en büyük ilaç sanayi yatırımı olma özelliği taşımaktadır.2014 yılında İLKO İlaç Üretim Tesisleri, İngiltere Sağlık Bakanlığı İlaç Denetim Kurumu MHRA’dan Avrupa GMP'sine (İyi Üretim Uygulamaları) uygunluk onayı almıştır. MHRA onayı ile birlikte İLKO İlaç, farklı coğrafyalarda bulunan 25 ülkede ruhsat alımı ve ihracata yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 
18.5.2018
Zeynep Çetinkaya

 

Copyright © populersaglikdergisi.com