Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 
GÜNCEL/İLAÇ SEKTÖRÜ

 

İLKO İlaç’tan önemli adım:
Tıbbi Cihaz üretimi yapabilme kapasitesi tescilendi

50 yıllık bir birikim ve tecrübenin bugünkü temsilcisi İLKO İlaç, sektör ve insanlık için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

İLKO İlaç ulusal ve uluslararası standartlara uygun tıbbi cihaz üretimi yaparak, kendi ihtiyaçlarının yanı sıra mevcut ve gelecekteki müşterilerinin gereksinim ve beklentilerini karşılayabilecek.

Bu doğrultuda İLKO İlaç etkin kalite güvence anlayışı, modern ve yenilikçi yaklaşımları, alternatif ve gelişmekte olan teknolojik ve alt yapı donanımları sayesinde TS EN ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip oldu. Uluslararası geçerliliği olan bu belge ile İLKO İlaç’ın;  ürün tasarımından başlayarak, satış sonrası gözetime kadar üretimin her aşamasında ‘Toplam Kalite Yönetimi’ prensiplerine ve cGMP kurallarına uygun olarak Tıbbi Cihaz üretimi yapabilme kapasitesine ve yetkinliğine sahip olduğu tescillendi.

ilko ilac

İLKO İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel konuyla ilgili şunları söyledi:

''Atmış olduğumuz bu adımın gücüyle her zaman olduğu gibi birlikte daha fazla değer üretebileceğimiz yeni bir döneme büyük bir heyecanla bakıyoruz. Kendi ihtiyaçlarımızın yanı sıra, mevcut ve gelecekteki müşterilerinin gereksinim ve beklentilerini karşılayabilecek nitelikte, ulusal ve uluslararası standartlara uygun tıbbi cihaz üretimi gerçekleştirme yolundaki bu adım, İLKO İlaç’ın olduğu kadar ülkemiz ilaç endüstrisinin de başarısıdır. ''

 

İLKO İlaç atmış olduğu bu adımla ulusal ve uluslararası standartlara uygun tıbbi cihaz üretimi yaparak, kendi ihtiyaçlarının yanı sıra mevcut ve gelecekteki müşterilerinin gereksinim ve beklentilerini karşılayabilecek.

ilko ilaç  

İlko İlaç Hakkında...

Türk ilaç endüstrisinde 50 yılı aşkın bir birikimin bugünkü temsilcisi İLKO İlaç; geçmişteki tecrübelerinden aldığı güçle bugün; öncü ve yenilikçi yaklaşımlarla Türkiye’deki ve dünyadaki insanların yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalarını sürdürmektedir.İLKO İlaç, gerçekleştirdiği bütün üretim ve Ar- Ge yatırımlarıyla; ülkemizi küresel rekabette farklı bir konuma taşımayı hedeflemektedir.

 

20.10.2017
Zeynep Çetinkaya

 

Copyright © populersaglikdergisi.com