Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi
 
 
 
SEKTÖR

TAKEDA İnovatif Fikirlerin Geliştirileceği Shonan Sağlık İnovasyon Parkı’nın Açılışını Gerçekleştirdi 

Takeda, sağlık alanındaki yenilikçi çalışmaların artırılması yönünde bir adım daha atarak Japonya’nın ilaç bilgi ve beceri teknikleri üzerine kurulan ilk açık inovatif ekosistem olarak tasarlanan Shonan Sağlık İnovasyon Parkı’nın büyük açılışını duyurdu.

Bilimi, hayat değiştiren ilaçlara aktararak hastalar için daha sağlıklı, daha parlak bir gelecek sunma vizyonu ile hareket eden Takeda, bilimsel yenilikleri  geliştirmek hedefiyle Shonan Sağlık İnovasyon Park’ını (Shonan iPark) Takeda-Kanagawa Prefecture ev sahipliğinde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Büyük açılışa hükümet yetkililerinin yanı sıra, Takeda Başkanı ve CEO’su Christophe Weber, Takeda Yönetim Kurulu Üyeleri, akademik isimler ve hastane yetkilileri katıldı.

 

Japonya’da biyo-ilaç, inovasyon , işbirliği ve girişimciliği geliştirecek bir ekosistem olarak tasarlanan Shonan iPark, 2020 yılına kadar 3 bin araştırmacıyı bünyesinde toplamayı hedefliyor. Parkın en önemli amacı sonraki nesil için global araştırma ekosistemi olarak endüstri, akademi, hükümet ve girişimcilerden oluşan çeşitli paydaşlarla ortak ve yaratıcı çalışmalara imza atmak. Yenilikçi fikir ve teknolojileri ile iş dünyası arasında köprü kurarak endüstrinin istihdam oranına ve yerel bölgelerin gelişimine katkıda bulunmak da parkın kuruluş amaçları arasında yer alıyor.

 

Yenilikçi ekosistem Shonan iPark'ın lideri Dr. Toshio Fujimoto

Shonan iPark’ın açılışı hakkında açıklama yapan Shonan iPark Genel Müdürü Dr. Toshio Fujimoto, “İnovatif olmak, girişimciliği besleyen bir ekosistem ile endüstri, hükümet ve akademik çevrelerden çeşitli oyuncuların organik işbirliğini gerektiriyor. Shonan iPark global yetenekleri çekecek ve tüm dünyadaki hastalar için sağlık çözümleri yaratacak. Shonan’ın gerçekleştirdiği böyle bir yenilikçi ekosistemin liderliğini yapmaktan büyük heyecan ve onur duyuyorum” dedi.

 

Bilim odaklı bir ilaç şirketi olan Takeda, sektörde yenilikçi çalışmalara kendisini adamış bir kurum. Takeda’nın ilaç bilgi ve beceri teknikleri ile en son teknolojiye sahip tesisin açılması, Shonan iPark dönüştürücü ortaklıklarıyla birlikte oluşacak teknolojilerin, etkin sağlık çözümlerine dönüşümünün kolaylaştırılacağı bir merkez olacak.

 

TAKEDA Hakkında

TAKEDA; bilimi, hayat değiştiren ilaçlara aktararak hastalar için daha sağlıklı ve daha parlak bir gelecek sunmaya adamış, Ar-Ge odaklı global bir Japon ilaç şirketidir. Araştırma faaliyetlerini onkoloji, gastroenteroloji ve merkezi sinir sistemi tedavi alanlarına yoğunlaştırmaktadır. Yenilikçi vizyonuyla hem şirket içinde hem de ortaklarıyla Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Özellikle onkoloji ve gastroenterolojideki yenilikçi ürünleri ve gelişen pazarlardaki odağı TAKEDA’nın büyümesinin temelini oluşturmaktadır. 30.000’den fazla çalışanı 70’i aşkın ülkede kendilerini hastaların yaşam kalitesini iyileştirmeye adamıştır. TAKEDA, Türkiye’de hematoloji, onkoloji, gastroenteroloji ve temel sağlık gibi önemli terapötik alanlarda faaliyet göstermektedir. TAKEDA Türkiye’nin yaklaşık 300 çalışanı bulunmaktadır.

 

 

 
18.5.2018
Zeynep Çetinkaya

 

Copyright © populersaglikdergisi.com