Popüler Sağlık Dergisi  
Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi
 
 
 
SEKTÖR

 

DAHA İYİ BİR YAŞAM İÇİN...

Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) bağlı Uluslararası Kanser Araştırmaları Kurumu’nun (IARC) tahminlerine göre, kanser 2030 yılındaki ölüm nedenleri arasında birinci sırada olacak. Araştırmalara göre dünyada her yıl yaklaşık 10 milyon insan bu hastalığa yakalanıyor ve yaklaşık 7 milyon insan da bu hastalık nedeniyle hayatını kaybediyor.

Lilly İlaç Medikal Direktörü Dr. Levent Alev de 4 Şubat Dünya Kanser Günü kapsamında şu açıklamaları paylaştı: ”Lilly, dünyada 140 yılı aşkın bir süredir insanlara daha iyi bir yaşam sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Onkoloji, Lilly’nin yenilikçi tedavi seçeneklerini geliştirdiği tedavi alanlarından biridir ve Lilly Türkiye olarak onkoloji alanında karşılanmamış ihtiyaçları gidermeye yönelik klinik çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

 
Lilly İlaç hakkında
İnsanların daha uzun, daha sağlıklı, daha aktif yaşam sürmelerini sağlayan ilaçlar üretmek misyonu ile 1876 yılında ABD’de kurulmuş olan Lilly, bugün dünyanın en büyük ilaç şirketleri arasındadır. Dünya çapında yaklaşık 41.000 çalışanı olan Lilly, 55’ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmekte, 6 ülkede Ar-Ge merkezi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Lilly, Türkiye'deki faaliyetlerine 1950'lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye'de, diyabet, endokrinoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünleri Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır.
 

 

3.2.2018
Zeynep Çetinkaya

 

Copyright © populersaglikdergisi.com