Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi
 
 
 
SEKTÖR / KÜLTÜR & SANAT

 

46. İstanbul Müzik Festivali’nin Festival Özel Prodüksiyonu “Yolda”, Nobel İlaç Gösteri Sponsorluğunda Dünya Prömiyerini Gerçekleştirecek...

46. İstanbul Müzik Festivali, Gülsin Onay'ın piyanodaki yorumlarını Murathan Özbek'in kamerasıyla buluşturan çok disiplinli bir projenin dünya prömiyerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

Murathan Özbek'in kamerasından gitmek, uzaklaşmak, yolda olmak hissini yansıtan görüntüler eşliğinde aynı hisleri barındıran Beethoven'ın Les Adieux'su, Schubert ve Liszt'in Auf dem Wasser zu singen'i, Ravel'in Ondine'i gibi eserlerle özel hazırlanan repertuvar Gülsin Onay yorumuyla özel bir müzik ziyafetine dönüşecek. İstanbul Müzik Festivali ve Bodrum Müzik Festivali ortak prodüksiyonuyla hazırlanan Yolda, 11 Haziran Pazartesi akşamı Süreyya Operası'nda Nobel İlaç gösteri sponsorluğunda dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Uluslararası müzik kariyeri Arjantin’den Japonya’ya uzanan Gülsin Onay, ülkemizde de klasik müziği yaygınlaştırmak üzere Milas’ın köylerinden Gaziantep’e ve Van’a dört bir yanda konserler veriyor.

Gülsin Onay-46.İstanbul Müzik Festivali Nobel İlaç Sponsorluğunda  

11 Haziran Pazartesi günü Kadıköy Süreyya Operası'nda 20:00 'de başlayacak olan konserde seslendirilecek eserler;

-Bach/Busoni: Chorale prelude "Ich ruf' zu dir"
-Brahms : Intermezzi op.119 nos.1 & 2
-Schubert-Liszt:"Auf dem Wasser zu singen"
-Bach/Busoni: Chorale prelude "Wachet auf"
-Beethoven: Sonata op.81 "Les Adieux"
-Ravel: Ondine
-Schubert: Adagio from Sonata in C minor D857
-Chopin: Ballade no.2
-Bach: Andante from Italian concerto

 

Nobel İlaç Hakkında:
Yarım asırı aşkın tecrübesiyle küresel bir oyuncu olan Nobel, 1964 yılında tamamen yerli sermayeli bir Türk şirketi olarak kuruldu. Firma, “İnsan sağlığı için dünyanın her köşesinde güvenilir ve erişilebilir ürünler sunma” vizyonuyla yıllar içinde uluslararası platformda değerli bir konuma erişti. Bugün Nobel; Türkiye’de iki, Kazakistan ve Özbekistan’da da birer tane olmak üzere toplam dört üretim tesisiyle faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 2500 kişilik uzman bir kadrosu bulunan Nobel, uluslararası standartlara göre ürettiği nitelikli ürünlerini yaklaşık 50 ülkeye ihraç ediyor, 20 ülkedeki temsilcilikleriyle tanıtım ve satış faaliyetlerini yürütüyor.

 

 
06.6.2018
Zeynep Çetinkaya

 

Copyright © populersaglikdergisi.com