Popüler Sağlık Dergisi
 
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi
 
 
 
SEKTÖR

Nobel İlaç’a
TMOK’tan Şükran Plaketi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK), Fair Play düşünce ve davranışını ülke genelinde yayma ve benimsetme amacıyla sürdürdükleri faaliyetleri kapsamında “Türkiye Fair Play Ödülleri” Olimpiyatevi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

 

Bu amaçla düzenlenen ödül töreninde, TMOK Fair Play Üniversiteler Kervanının 2018 yılı ana sponsoru olan Nobel İlaç Genel Müdürü H. Hakan Şahin’e Şükran Plaketi takdim edildi.

Genel Müdür Hakan Şahin duygularını şöyle ifade etti:
“Yarım asrı geride bırakmış öncü ve köklü bir şirketi olan Nobel bildiğiniz üzere ilaç ve ilaç hammaddesi üreticisi olarak kurulmuş, gerçekleştirdiği çalışmalarla Türk ilaç endüstrisine öncülük etmiş bir kuruluştur.  “Sağlık için her şeye değer inancı ile çalışarak yaşam kalitesini yükseltme” misyonu ve “İnsan sağlığı için dünyanın her köşesinde güvenilir ve erişilebilir ürünler sunma” vizyonuyla yıllar içinde uluslararası platformda da değerli bir konuma erişmiştir. Nobel’i Nobel yapan değerlerimizle varlığımızı sürdürüyoruz. Değerlerimizin temelinde çok önem verdiğimiz bir kavram var, dünyada insanın belki de en önemli odağı olması gereken bir kavram: ETİK…

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play’i şöyle açıklıyor: dürüst oyun, dürüst, etik davranış… Şirket kültürümüzle çok örtüştüğüne inandığımız bu anlamlı etkinliğe destek olmak bizim için büyük bir gurur. Aynı etik anlayışla yıllardır toplum sağlığına hizmet veren ve her bir çalışanının “Sağlık için her şeye değer” mottosu ile güne başladığı Nobel İlaç olarak, Fair Play Kervanı’nın ana sponsorluğunu üstlenmekten gurur duyuyoruz. Bu anlayışın toplumun her alanında bir yaşam şekli olarak aktarılması yolunda harcanan emeğe destek olduğumuz için mutluyuz”.

Nobel İlaç Hakkında:
Yarım asırı aşkın tecrübesiyle küresel bir oyuncu olan Nobel, 1964 yılında tamamen yerli sermayeli bir Türk şirketi olarak kuruldu. Firma, “İnsan sağlığı için dünyanın her köşesinde güvenilir ve erişilebilir ürünler sunma” vizyonuyla yıllar içinde uluslararası platformda değerli bir konuma erişti. Bugün Nobel; Türkiye’de iki, Kazakistan ve Özbekistan’da da birer tane olmak üzere toplam dört üretim tesisiyle faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 2500 kişilik uzman bir kadrosu bulunan Nobel, uluslararası standartlara göre ürettiği nitelikli ürünlerini yaklaşık 50 ülkeye ihraç ediyor, 20 ülkedeki temsilcilikleriyle tanıtım ve satış faaliyetlerini yürütüyor.

 

 
05.6.2018
Zeynep Çetinkaya

 

Copyright © populersaglikdergisi.com