Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 
SAĞLIK SEKTÖRÜ
 
Okan Üniversitesi Hastaneleri -Medtronic İşbirliği:
Beyin, Omurga ve Ortopedi Ameliyatlarında İleri Cerrahi Teknolojisi Kullanılacak

Okan Üniversitesi Hastanesi ve dünyanın önde gelen medikal teknoloji şirketi Medtronic, beyin, omurga ve ortopedi alanındaki uzmanlıklarını ve deneyimlerini birleştirerek, önemli bir işbirliğine daha imza attı. Okan Üniversitesi Hastanesi’nde kullanımına başlanacak ileri cerrahi teknolojisi sayesinde beyin, omurga ve ortopedi ameliyatlarının planlanmasından sonlandırılmasına kadar geçen tüm süreçler, gerçek zamanlı radyolojik görüntüleme kullanılarak yapılabilecek. Bu teknoloji, ameliyatların kısa sürede tamamlanmasına ve daha başarılı sonuçlar elde etmesine de yardımcı olacak. Ayrıca işbirliği kapsamında Okan Üniversitesi Hastanesi ile Medtronic, eğitim süreçlerine bilimsel katkı sağlamak üzere çalışmalar yapacak.

4 Ekim 2017 tarihinde Okan Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen imza törenine, Okan Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Can Özkan Okan, Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mazhar Semih Baskan, Sağlık Bilimleri Rektör Yard. Prof.Dr. Mithat Kıyak, Okan Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alper Tunga Demirarslan, Okan Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İsmail İlhan Günay ve Okan Üniversitesi Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Baş, Medtronic Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Ayhan Öztürk ve Medtronic Türkiye Genel Müdürü Esen Tümer katıldı.

İmza töreninde konuşan Okan Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Can Özkan Okan şunları söyledi: “Gücünü Okan Üniversitesi’nin akademik bilgi ve tecrübesinden alan Okan Üniversitesi Hastanesi 2016 yılında açılan yeni ve genç bir hastane olmasına rağmen, uzman ve tecrübeli kadrosu, en yeni teknolojiye sahip olmasıyla sağlık sektöründe kısa bir süre içinde farklılığını gösterdi. Günümüzde teknoloji hızla gelişiyor, biz de bu hıza ayak uyduruyor, modern ve gelişen tıp teknolojisini yakından takip ediyoruz. Okan Üniversitesi Hastanesi olarak cerrahlarımızın uzmanlığını teknolojik alt yapımız ile destekliyor, doğru teknolojilere yatırım yapıyoruz. İleri cerrahi teknolojisini hastanemiz ile buluşturmamız da bu yaklaşımımızın bir yansımasıdır.”

Okan Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alper Tunga Demirarslan da işbirliğiyle ilgili, “Intraoperatif olarak sonuçların değerlendirilmesine olanak tanıyarak, cerrahi süresinde %40’a kadar azalma sağlayan teknoloji ile cerrahi verimliliğimizi arttıracağız. Revizyonların ortadan kaldırılması, hastanın hastanede kalma ve iyileşme sürecinin kısalması gibi etkenler Medtronic ile iş ortaklığı yapmamızın zeminini oluşturdu. Yöntemsel mükemmelliğe erişmek ve kaliteli hasta hizmetini sürdürebilmek için ameliyat planlamalarından programlamalarına kadar nörolojik bilimler alanındaki yenilikçi cerrahi teknolojileri teknolojik alt yapımız ile buluşturuyoruz. ”

Medtronic Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Ayhan Öztürk şöyle konuştu: “Medtronic olarak Okan Üniversitesi Hastanesi ile yaptığımız Surgical Synergy™ çözüm ortaklığı süreci oldukça önemli bir stratejik işbirliğidir. Medtronic’in ileri cerrahi teknoloji platformuna yapılan yatırım ile Okan Üniversitesi  Hastanesi ve kurumun akademik bilgisi ve tecrübesinden en üst düzeyde faydalanma imkanı doğacaktır. Bu sayede hekimlerin hastlarına ileri teknoloji imkanları  ile daha üstün  sonuçları sunabilmesi sağlanacaktır .” ifadelerinde bulundu.

“Mükemmeliyet Merkezi”

İşbirliği, bu alandaki eğitim süreçleri ve bilimsel gelişim çalışmalarına da katkı sağlayacak. Okan Üniversitesi Hastanesi, işbirliği kapsamında, “Mükemmeliyet Merkezi” olabilme yolunda eğitim süreçlerini bilimsel anlamda en üst düzeyde gerçekleştirebilmek amacıyla Medtronic ile çalışmalar yürütecek. 

Cerrahide Navigasyon Teknolojisi

İleri cerrahi teknolojisi, beyin, omurga ve ortopedi ameliyatlarının planlanmasından sonlandırılmasına kadar geçen tüm süreçleri, gerçek zamanlı radyolojik görüntülemeye imkan vererek, uzman cerrahi kadronun daha başarılı sonuçlar almasına yardımcı oluyor. Bu yeni teknolojiyle aynı zamanda, ameliyat öncesi alınan radyolojik görüntüler sayesinde, ameliyat sırasında kullanılan Nöro navigasyon cihazı ile yapılan kraniyel cerrahisi ameliyatlarında hedef noktaya direkt ulaşılabilecek olması ile hasta yararının daha da yukarı taşınması; ameliyat sürelerinin de kısalması sayesinde hastaların en doğru tedavi ile daha hızlı taburcu olabilmeleri sağlanmış olacak.

 
 
4.10.2017
Zeynep Çetinkaya

 

Copyright © populersaglikdergisi.com