Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 
SEKTÖR HABERLERİ/FUAR
 
 

Pakistan, Türk Sağlık Sektörüne PAKMEDICA ile kapılarını açıyor


PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu 28-30 Eylül 2017 tarihinde Lahore International Expo Center Pakistan’da düzenlenecek.

T.C. Sağlık Bakanlığı ve Pencap Hükümeti arasında yapılan mutabakata istinaden hazırlanan "Pencap Sağlık Sisteminin Dönüşümü Ortak Eylem Planı Mutabakat Zaptı” gereğince yapılacak PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu; iki ülke arasındaki büyük ve kalıcı bir işbirliğinin yanı sıra ticari fırsatlar oluşturacak.

TÜRKİYE’NİN ÖNDERLİĞİNDE PAKİSTAN’DA ‘SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM’ BAŞLADI

T.C. Sağlık Bakanlığı ve Pakistan Pencap Eyaleti Hükümeti himayelerinde, Pakistan ve Türkiye arasında sağlık alanındaki işbirliğini geliştirme ve en yeni teknoloji uygulamalarıyla medikal sektör deneyimlerini paylaşmak amacı ile 28-30 Eylül 2017 tarihleri arasında, Pakistan Lahore International Expo Center’da, PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu yapılacak.

Pakistan’ın 90 milyon nüfusuyla en büyük eyaleti olan Pencap Eyaleti Hükümeti ile Türkiye arasında gerçekleşen, sağlık sektöründe daha yakın işbirliği protokolü ile mutabakat zaptı gereğince yapılacak PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu; iki ülke arasında büyük ve kalıcı işbirliğinin yanı sıra ticari fırsatlar oluşturacak. Bu etkinliklerle, mutabakat zaptının önemli bir ayağı hayata geçmiş olacak.

SAĞLIK TURİZMİNDE BÜYÜK FIRSATLAR ÜLKESİ: PAKİSTAN

Türkiye’nin stratejik önem arz eden sektörlerinden biri olan “Sağlık Turizmi” sektörünün de etkinliklerde aktif olarak yer alması planlanıyor. 200 Milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan Pakistan ve 20 Milyon’luk şehri olan Lahor’da Sağlık Turizmi ciddi bir potansiyel barındırıyor.

Sağlık alt yapısı ve hizmet sunumu bakımından Türkiye’den çok geride olan Pakistan’da varlıklı kesim tedavi için ülke dışını tercih ediyor. Pakistanlı hastalar tedavi için en çok İngiltere’ye gitmekte olup, İngiltere’nin ülkede Sağlık Turizmi konusunda ciddi faaliyetleri bulunmaktadır ki, bu da bu bölgenin Sağlık Turizmi alanında ciddi bir potansiyel barındırdığını teyit eder nitelikte…

TÜRK MEDİKAL FİRMALARI PAKİSTAN PAZARINA PAKMEDICA İLE GİRECEK

Türk sağlık, medikal ve kozmetik sektörlerinde hizmet sunucu, üretici ve ihracatçı firmaların katılımının hedeflendiği PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı, Türkiye’nin sağlık alanında bölgesinin odak ve lider ülkesi konumunu güçlendirme amacı ile bölge coğrafyasındaki tüm ülkelerle işbirliği hedefi güdüyor. Pakistan ve Türkiye arasındaki sağlık alanındaki ilişkileri ve işbirliğini için zemin hazırlayan PAKMEDICA, klasik bir fuar olmasının ötesinde sektörel çözüm toplantıları, B2B ve Bir-E-Bir görüşme kurgusu ile Pakistan Pazarının hedef alıcıları ile direkt görüşme imkanı ve interaktif çözümler sunuyor.

Gelişmekte olan ülkeler arasında yer alan Pakistan,  BRICS ülkeleri ile birlikte 21. yüzyılda dünyanın büyük ekonomilerinden biri olma potansiyeline sahip Next Eleven'dan biri olarak öne çıkıyor. Pakistan pazarı konusunda sağlık hizmet sunumunun iyileştirilmesi, aile hekimliği sistemine geçilmesi, hastalık erken uyarı sistemleri, acil sağlık müdahale, hemşirelik ve paramedik eğitimi ve sağlık eğitimi gibi çeşitli alanlarda işbirliği başlatıldı.  

Ekonomi Bakanlığının Türk firmalarını bireysel teşvikler kapsamında yüzde 50 oranında desteklediği PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı, Pakistan Türkiye sağlık iş forumu, B2B ve Bir-e-Bir görüşmeler, sağlık yönetimi çalıştayları, sektörel workshoplar, yuvarlak masa toplantıları etkinlikleri ile ihracatçı ve yatırımcı firmalar için avantajlar sağlıyor.

Toplantılar şu sektörleri kapsayacak:

  • İlaç ve Eczacılık
  • Tıbbi Cihaz ve Hastane Donanımı
  • Tıbbi Sarf ve Medikal Malzeme
  • Sağlık Bilişimi ve Health IT
  • Sağlık Yatırımları (Şehir Hastaneleri, Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat)
  • Kozmetik ve Kişisel Sağlık ve Bakım Ürünleri
  • Sağlık Turizmi
  • Sağlık Eğitimi

Ekspotürk ve Universal Travels organizasyonu ile gerçekleşecek PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu hakkında detaylı bilgi için:

www.pakmedica.com

 

23.8.2017

 

Copyright © populersaglikdergisi.com