Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 69-Kasım-Aralık 2018
 
 
 
GÜNCEL/SEKTÖR
Dr. Ege Bay Alcon Türkiye Genel Müdürü Oldu

Alcon Türkiye Cerrahi İş Birimi Direktörlüğü’nü Mayıs 2016’dan beri yürüten Dr. Ege Bay, göz sağlığı alanında dünya lideri ve Novartis grup şirketlerinden Alcon Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı.

Dr. Ege Bay, Avusturya Lisesi’nden sonra Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Novartis’te 2002 yılında başladığı ilaç sektörü kariyerini sekiz yıl boyunca oftalmoloji bölümünde pazarlama ve satış alanlarında yürüttü. 2010 yılında Dış İlişkiler Müdürü olarak görev yaptığı Novartis’ten, Mart 2011’de Alcon Türkiye’ye İlaç İş Birimi Direktörü olarak atandı. Dr. Ege Bay, 2016’dan bu yana Alcon Türkiye Cerrahi İş Birimi Direktörü olarak çalışmalarını sürdürüyordu.

  Dr Ege Bay_ALCON Türkiye

Dr. Ege Bay, 2015 ve 2016 yıllarında üst üste iki kez “İnovasyon” dalında “EMEA Bölgesi Mükemmeliyet Ödülü”ne, 2018 yılında ise “EMEA En Çok Katkıda Bulunan Ülke” alanında iki farklı ödüle layık görüldü.

 

 

Alcon Türkiye
  Alcon hakkında
Göz sağlığında dünya lideri ve bir Novartis şirketi olan Alcon; insanların görüşünü ve yaşamlarını iyileştiren geniş bir ürün portföyü sunuyor. Alcon ürünleri her yıl katarakt, glokom, retinal rahatsızlıklar ve refraktif kusurlarla yaşayan 260 milyondan fazla insanın hayatına dokunuyor. Hâlâ göz sağlığı ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler bekleyen milyonlarca insan olduğunun bilinciyle Alcon, yenilikçi ürünler sunarak göz sağlığını yeniden şekillendirmek amacını taşıyor. Bunu da göz sağlığı uzmanlarıyla iş birliği ve kaliteli göz sağlığı hizmetlerine erişimin artırılması vasıtasıyla hayata geçiriyor.

 

 
Bülten: 19 Ocak 2019
 

 

Copyright © populersaglikdergisi.com