Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KİTAP KÖŞESİ
 
Türkiye'nin Seyahat Rotaları ile Termal SPA - Wellness Rehberi  

Türkiye'nin Seyahat Rotaları ile Termal SPA - Wellness Rehberi

Yazar: Kollektif
Pusula Yayıncılık ve İletişim

Yeraltından gelen, bulunduğu bölgenin mineralleriyle zenginleşen termal sularının çıktığı coğrafyalar dünyada pek çok seyahat tutkunu için gözde rotaları oluşturuyor. Sağlık açısından önemli olan bu değerli sular, doğanın insanlığa sunduğu şifa olarak görülüyor. Suyla gelen doğal ve sağlıklı yaşam için termal ile SPA & Wellness tesislerinin önemi her geçen gün artıyor.

Türkiye, tarihi ve kültürel zenginliğinin yanı sıra bulunduğu coğrafya açısından kaliteli termal tesislere sahip bir ülke konumunda bulunuyor. Prontotour ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan Termal, SPA & Wellness Rehberi Türkiye’nin kültürel zenginlikleri, kadim tarihi, doğal güzelliklerinin yanı sıra en iyi termal tesisleri ve SPA & Wellness imkânlarının bulunduğu oteller hakkında detaylı bilgiler veriliyor. Alanında boşluğu doldurmayı amaçlayan kitap, 7 bölge ve 54 şehri kapsayan içeriğiyle yerli ve yabancı turistler için bir seyahat rehberi olarak dikkat çekiyor. Her yıl güncellenerek yeniden basılacak olan rehber, gezginlerin başucu kaynağı olmayı hedefliyor.

Şubat2018

 

Migrene Çözüm Var

Baş ağrılarının gerçek ve bilimsel tedavisi

Nörolog Dr.Emel GÖKMEN

Yayınevi: Hayykitap - 253
Türü: Sağlık
Birinci baskı: Nisan 2014

Dr. Emel Gökmen; “Her hastamda kendi migrenimi tekrar yaşadım, ağrısı devam eden her hastamda ben de bunaldım. Olsun, sonunda beraber iyileştik, beraber mutlu olduk... Şu anda biliyorum ki, yıllardır süren migreni çözme uğraşım ‘ağrı çekenlerin kardeşliği’ temelindedir” cümleleriyle başladığı kitabını, özellikle çaresiz hastalara migren ve baş ağrılarının çözümü olduğunu gösterebilmek için yazdığını belirtiyor. 

Son 10 yıldır klasik tıp bilgilerine integratif tıp bilgilerini de ekleyerek özellikle migren üzerine spesifik olarak çalışan Dr. Emel Gökmen, bu çalışmalar sonucunda geliştirdiği yöntemle önce ağrının nedenlerini tespit ediyor sonra da onları düzeltiyor. Migrenin bedensel işlevlerimizi yürüten otonom sinir sisteminden kaynaklandığını gösteren Gökmen günümüzde kabul gören ‘migren beynin inflamasyonu, yani mikropsuz iltihabıdır’ açıklamasının karşısında olarak migrenin bedenden kaynaklandığını iddia ediyor. Migren ve baş ağrısı olan 5000 hastadan edindiği deneyimi üzerinden yazdığı kitabında hasta öyküleri ve çözümleriyle tüm bunları açıkça ortaya koyuyor.

 

"Kokuyla Keşfet"

"Kokuyla Keşfet" kitabında 52 Bilim insanı ve uzman bir araya geldi, Sağlık Editörü ve Biyolog Esra Öz yazdı.

Yayınevi: Kent Kitap   
Birinci baskı: Mart 2014

Kitapta koku almanın bilimsel yönleri eğlenceli bir dille işlenirken, kokunun cinselliğe ve insan ilişkilerine etkisi, hastalıklar, parfüm gizemli yönleri ve kokuyla ilgili daha birçok konuyu ele alınıyor.

Son yıllarda nörobilim alanında bilimsel haberler çalışan Öz, beynin işleyiş mekanizması ve bunun iletişim alanında kullanmanın yolları üzerinde çalışmalarını sürdürdü. Kokunun iletişimdeki rolünü, nörobilim ile birleştiren Öz, kokunun insanlar üzerindeki etkisi üzerine araştırmaları, bilim insanları ve uzman görüşleri çerçevesinde bir araya topladı.

 

Rasyonel İyileştirme Sanatı ORGANON

Christian Friedrich Samuel Hahnemann

Uyarlama: Dr. Edouard Broussalian
Çeviri: Nurten Özkoray
Yayınevi:İdea Politika Yayınları Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.
Baskı Yılı: 2013
Sayfa sayısı: 126

Homeopati'nin kurucusu Samuel Hahnemann'ın klasik eseri Organon'un Türkçe çevirisi İdea Homeopati tarafından yayınlandı. Avrupa'nın önde gelen homeopati doktorlarından Dr. Edouard Broussalian'ın sunuşu ve düzenlemesiyle yayınlanan kitap, Hahnemann'ın önsözü ile başlıyor.

Kökleri Hipokrat’a dayanan ve 19. yüzyılda Alman doktor Samuel Hahnemann tarafından geliştirilen Homeopati’nin ana prensiplerini anlatan “Organon”un 6. edisyonu Türkçeye çevrilerek İdea Politika Yayınları tarafından çıkarıldı.

 

Kemoterapi değil Kameltropi

Yazar : Nur SAĞLAMER
Yayın Evi: SABEV
Yayın Tarihi: Mart2012

''Birinci tropiden 15 gün sonra saçlar dökülmeye başlar ve menopoza girersin dediler. Her sabah aynaya bakarken bir şok yaşayıp yaşamayacağımı merak edeceğime kameldan erken davranıp saçlarımı kesersem 1-0 önde olurum. Evet onlar dökülmeden ben kafayı kazıyacağım. Önce alıştırma için normal bir kısa saç kesimi, ardından sıfır numara…Gözüm alışsın yani. Bu ay regl olmadım. Yaşasın! İstediğim zaman denize girebilirim artık. Güneş tepenin ardında saklanıyor saat 6’dan sonra benim için. Kolumu hareket ettirmem lazım. Zorlamadan kendimi yüzüyorum sanki hafifliyorum. Doktorum da bendeki hızlı iyileşmenin denizle ilgili olduğunu söylüyor. Deniz seni çok seviyorum çok…

Ha… menapoz mu ? Ben de daha ne pozlar var…''

Arka Kapak

Copyright © populersaglik.com