Popüler Sağlık Dergisi  
Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı68
 
 
 
GÜNCEL
İbrahim Etem–Menarini
“İyi Farmakovijilans Uygulamaları” Sertifikasına Sahip İlk İlaç Firması Oldu

“İnsan için değer” vizyonuyla 100 yılı aşkın süredir hizmet veren Türkiye’nin ilk ilaç firması İbrahim Etem – Menarini, alanında yine bir ilki gerçekleştirerek “İyi Farmakovijilans Uygulamaları” sertifikasını alan ilk ilaç firması oldu.

İbrahim Etem – Menarini “İyi Farmakovijilans Uygulamaları” Sertifikasına Sahip İlk İlaç Firması Oldu

Türkiye’nin en köklü ilaç firmalarından İbrahim Etem – Menarini, gerçekleştirdiği projeleri ve başarılarıyla dikkat çekiyor. İbrahim Etem – Menarini, "ilaç güvenliliği” anlamına gelen farmakovijilans faaliyetlerinde insan sağlığına yaptığı hizmetin etik değerlerini en doğru şekilde yansıttığına inanıyor.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından verilen “İyi Farmakovijilans Uygulamaları” sertifikası kapsamında İbrahim Etem – Menarini’nin yürüttüğü farmakovijilans çalışmaları denetlenerek; uygunluğu kanıtlandı ve ilaç güvenliliğine verdiği önem sertifika ile tescillendi.

ibrahim-etem-menarini-iyi-farmakovijilans-uygulamalari-sertifikasini-aldi

Büyük emeklerin sonucu

İbrahim Etem - Menarini Medikal Direktörü Dr. Meltem Özel Karataş “Türkiye’nin ilk ilaç firması olan İbrahim Etem - Menarini’nin bu başarısının arkasında, bugüne kadar farmakovijilans departmanında yer alan bütün arkadaşlarımızın emeği var. Yaptıkları katkılardan ötürü Ecz. Merve Çalışır Çağal ve Ecz. Begüm Elmas’a ayrıca çok teşekkür ederiz. Herkes sistemin en güzel şekilde çalışması için çaba harcadı ve sonunda en doğru farmakovijilans sistemine ulaşıldı. Üst yönetimden başlamak üzere tüm firma çalışanları olarak farmakovijilansı titizlikle ele alıyoruz.  Bu alanda sağladığımız yüksek standardımızı korumak için yine var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
İbrahim Ethem Menarini  

İbrahim Etem - Menarini Hakkında

1903 yılında Türkiye'nin ilk ilaç firması olarak kurulan ve ilk günkü değerleriyle bu güne kadar gelen öncü kuruluş İbrahim Etem, 1886 yılında İtalya’da kurulan Menarini ilaç firması ile 2001 yılında güçlerini ve deneyimlerini birleştirmiştir. Dahili branşlarda, dermatoloji, üroloji ve nöroloji alanında spesifik ürünleri bulunan İbrahim Etem - Menarini çok yakın bir gelecekte alerji ve romatolojide de yenilikçi ürünleri sağlık hizmetine sunmayı hedeflemektedir. İbrahim Etem-Menarini olarak, Sindirim Sistemi, Solunum Sistemi, Cilt Sağlığı, Vitamin ve Mineral Takviyeleri Kategorileri ile tüketici sağlığnın dışında, hayvan sağlığı alanında faaliyetleri ile birlikte yeni ürün araştırma-geliştirme çalışmalarına son dönemlerde daha da yoğunlaşarak devam etmektedir.

 

 
9 Kasım 2018 / İstanbul-BB

 

Copyright © populersaglikdergisi.com