Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 72
 
 
 
 
GÜNCEL/SEKTÖR
 

Novartis İlaç Türkiye’ye En İyi İşyeri Ödülü

Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veren ve yatırımlarıyla ilaç sektörünün öncü firması olan Novartis İlaç Türkiye, insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Kincentric tarafından gerçekleştirilen “Kincentric Best Employers 2019 Programı” kapsamında “En İyi İşyeri” ödülünün sahibi oldu. "Çalışan Bağlılığı, Bağlı Kılan Liderlik, Çeviklik ve Yetenek Odağı" alanlarında başarılı performans sergileyen Novartis İlaç, aldığı bu ödülle insan kaynakları alanında gerçekleştirdiği uygulamalardaki başarısını bir kez daha ortaya koydu.
 
Novartis İlaç Türkiye Kincentric Best Employers 2019 Programı” kapsamında “En İyi İşyeri” ödülünün sahibi oldu.

Novartis İlaç Türkiye Kincentric Best Employers 2019 Programı” kapsamında “En İyi İşyeri” ödülünün sahibi oldu.

''Çalışanlarımızın mutluluğu bizim en büyük önceliğimiz.''

Novartis İlaç olarak kazandıkları bu ödülün kendileri için gurur verici olduğunu belirten Novartis Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Senay Kızılkaya, “Çalışanlarımızın mutluluğu bizim en büyük önceliğimiz. Başarımızın kalıcı olmasının temelinde mutlu ve huzurlu çalışanlar olduğunu biliyoruz ve bu kapsamda çalışanlarımıza esnek çalışma modelleriyle hem kendilerini geliştirebilecekleri hem de organizasyona değer katabilecekleri çalışma ortamları sunuyoruz. Novartis İlaç olarak yıllardır sürdürdüğümüz insan kaynakları uygulamalarımızla güçlü bir Novartis kültürü yarattık. Kültürümüzü daha da ileriye taşımak için her bir çalışanımızın görüşlerine ve geri bildirimlerine çok önem veriyoruz. Çalışanlarımızın yaptığımız güzel uygulamaları takdir etmesi bizleri onurlandırıyor” dedi.

     

''Bu başarıyı çalışanlarımıza ve yarattığımız kültürü sahiplenmelerine borçluyuz. ''

Novartis İlaç Türkiye Genel Müdürü Dr. Avinash Potnis, “Kincentric tarafından ‘En İyi İşyeri’ ödülüne layık görüldüğümüz için çok mutlu ve gururluyuz. Novartis İlaç olarak, 2020 yılı bizim için yine ödüllerin ve başarının yılı oldu. Bu yıl, Top Employers Institute tarafından üçüncü kez Avrupa ve Türkiye’nin ‘En İyi İşveren’ ödülünü kazandık ve Great Place to Work tarafından düzenlenen ‘2020 Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ araştırmasında ‘En İyi İşveren’ ödülünün sahibi olduk. 5. kez üst üste ‘Türkiye’nin En İyi İşvereni’ seçilen Novartis İlaç, bu yıl aynı zamanda özel ödül kategorisinde ‘EVP (İşveren Markası ödülü)’, ‘5. Yıl Özel Ödülü’ ve ‘Kadın Çalışanlar için En İyi İş Yeri’ ödüllerine layık görüldü. İK alanındaki başarımız her sene perçinleniyor. Bu başarıyı çalışanlarımıza ve yarattığımız kültürü sahiplenmelerine borçluyuz. Aldığımız ödüller bize hem doğru yolda olduğumuzu gösteriyor hem de daha iyi işler yapmak için bizi motive ediyor” dedi.

  Novartis İlaç Türkiye Kincentric Best Employers 2019 Programı” kapsamında “En İyi İşyeri” ödülünün sahibi oldu.

Novartis Hakkında
Sağlık alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Novartis, Türkiye’de de ilaç sektörünün lider firmalarından biri. Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis bilim ve teknolojiyle geliştirdiği dönüştürücü tedaviler ve yenilikçi ilaçlar ile jenerik ve biyobenzer ilaçlardan oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyor. Yenilikçi ilaç geliştirme alanında Ar-Ge yatırımlarıyla dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan Novartis, ürünlerini dünya çapında 750 milyondan fazla kişiye ulaştırarak yeni tedavilerin geniş kitlelere erişimini sağlıyor. 2019 yılında Novartis Grup, 47,4 milyar dolarlık net satış rakamı elde etti. Dünya genelinde 145’in üzerinde ülkede faaliyet gösteren Novartis, tüm grup şirketlerinde yaklaşık 109.000 kişiyi istihdam ediyor. Novartis, Türkiye’de 2.000’in üzerinde çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürütüyor.

 
Popüler Sağlık Dergisi
Bülten / 16 Eylül 2020 Z.Çetinkaya

w