Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 
SEKTÖR HABERLERİ/ATAMALAR
 
 

Nutricia Medikal Beslenme’de
Yurtdışına İki Büyük Transfer

Cem Küçükcan Nutricia Medikal Beslenme Avrupa ülkelerinden sorumlu Bölge Başkanı, Özden Bingöl Nutricia Medikal Beslenme Global Pazara Erişim Direktörü olarak atandı.

 
 

Nutricia Medikal Beslenme Avrupa ve CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerinden sorumlu Bölge Başkanı görevine Cem Küçükcan atandı. Daha önce Nutricia Medikal Beslenme İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü olarak çalışan Küçükcan, 1 Temmuz itibariyle Nutricia Medikal Beslenme’deki yeni görevine başladı.

Sağlık sektöründeki kariyerine 1997 yılında başlayan Küçükcan, Roche ve Bayer gibi çok uluslu ilac şirketlerinde farklı yöneticilik rolleri üstlendi. 2008-2010 yılları arasında Bayer Sağlık Ürünleri’nde Genel Müdürlük yaptıktan sonra Nutricia Medikal Beslenme ailesine Türkiye ve HUB Genel Müdürü olarak katılan Küçükcan, Türkiye’nin Nutricia içinde dünyada büyümeye en çok katkı sağlayan ülkeler arasına girmesini sağladı. Küçükcan, ardından 2014 yılında İngiltere ve İrlanda Genel Müdürlük görevini üstlendi.

Nutricia Medikal Beslenme Türkiye Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yapan Özden Bingöl, 1 Temmuz itibariyle Global Pazara Erişim Direktörlüğü görevine atandı. Bu yeni görevinde Nutricia, Advanced Medical Nutrition, Başkan Yardımcısına rapor edecek ve Avrupa, Amerika, Kanada ve Brezilya Pazara Erişim Fonksiyonlarından sorumlu olacak olan Bingöl, Eylül ayına kadar mevcut görevini eş zamanlı olarak sürdürecek. Bingöl, sorumlu olduğu bölgedeki ülkelerin pazara erişim ve fiyatlandırma stratejilerinin belirlenmesi, uygulanması ve yönetiminden sorumlu olarak fonksiyonel bölge liderliğini sürdürecek.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olan Bingöl, profesyonel iş hayatına 1996 yılında Deloitte firması ile başladı. Merck Sharp & Dohme, GlaxoSmithKline, Eli Lilly, Bristol-Myers Squibb gibi çok uluslu ilaç şirketlerinde Ticari Satış, Satınalma, Fiyatlandırma, Geri Ödeme, Pazar Erişim, Kurumsal İlişkliler ve İletişim alanlarında çeşitli yöneticilik görevlerini üstlendikten sonra 2013 yılında Nutricia Medikal Beslenme ailesine Pazar Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak katıldı.

 

 

NUTRICIA hakkında

Klinik beslenme alanında yaklaşık 100 yıllık bir deneyimi olan ve Türkiye’de 1996 yılında faaliyete geçen Nutricia Advanced Medical Nutrition, İleri Medikal Beslenme (Advanced Medical Nutrition), erişkin, pediatri ve metabolik hastalıklar alanlarına özel klinik beslenme ürünleri ile çeşitli hastalıklarda tedavi sürecine destek olmak ve hastaların yaşam kalitesini artırmak amacıyla çalışmaktadır.

 

 

23.8.2017

 

Copyright © populersaglikdergisi.com