Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 78
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 76 Eylül-Ekiim 2021
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 75
 
 
 
İLAÇ SEKTÖRÜ
 
 

BERKO İLAÇ “BERKOVAN” PROJESİ İLE ÜRETİM SÜREÇLERİNİ YENİLİYOR.

Toplumun sağlığı için ihtiyaç olan üretimi daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefleyen Berko İlaç yeni projesinin startını verdi.

Berko İlaç “Berkovan” Projesi İle Üretim Süreçlerini Yeniliyor.

Otuz beş yılı aşkın süredir “Sağlıklı Yarınlara” vizyonuyla, toplum sağlığı için çalışan ve üreten Berko İlaç, üretim süreçlerinde yeniliğe gidiyor. Berko İlaç proje kapsamında başta üretim departmanı olmak üzere teknik hizmetler, kalite güvence, KKL ve üretim planlama departmanlarının iş birliğiyle üretim hatlarında yeni yerleşim planları yaparak kesikli üretim hatlarını “Yalın Üretim” prensiplerine uygun şekilde yeniden düzenliyor.

Toplumun sağlığı için ihtiyaç olan üretimi daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefleyen Berko İlaç, Berkovan ile Üretim Tesisleri’nde kapasite artırımı, yarı mamullerin takip eden üretim adımlarına taşınmaları sırasında yaşanan iş yükü ve zaman kayıplarının en aza indirilmesi, ekipman ve proses veriminin büyük oranda arttırılması gibi pek çok konuda verim sağlamayı amaçlıyor.

Berkovan projesinin üretim süreçlerine katkıları ile ilgili Berko İlaç Fabrika Müdürü Oben Baykal, “Toplum sağlığı için üreten ve çalışan firmamız yeni projesi ile Üretim Tesislerimizde kapasiteyi artırmayı, proses ve personel verimini iyileştirmeyi hedefliyor. Halkın sağlığa erişimine katkı sağlamak her zaman öncelikli konumuz olmuştur. Bu projemizle bir kez daha bu konuya katkı sağlayacağımız için çok mutluyuz” dedi.
 

Berko İlaç Hakkında

Meslek hayatına 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan Ecz. Berat Beran tarafından, 1984 yılında kurulan Berko İlaç, insan sağlığı için üretmeye ve çalışmaya devam etmektedir. Berko İlaç, “Seçtiği özel kulvarda ilk ve tek olma” vizyonuyla, yenilikçi ürünlerini tıbbın hizmetine kazandırmıştır. 145 ürünü ve 800’e yakın çalışanıyla hizmet veren Berko İlaç, sağlıklı yarınlar için üretmektedir. 21 bin metre kare kapalı alanı ve yıllık 142 milyon kutu üretim kapasitesiyle Berko İlaç Üretim Tesisleri, GMP standartlarında üretim yapmaktadır ve takviye edici gıda ürünleri için FDA kaydına sahiptir. Türkiye ilaç pazarında güçlü bir marka olan Berko İlaç, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Başta ABD, Kanada ve G. Kore olmak üzere 17 ülkeye aktif ihracat yapmaktadır. Sosyal sorumluluk konusu öncelikleri arasında yer alan Berko İlaç, pek çok vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte projeler yürütmektedir. Berko İlaç, ana projesi “Berko Çocuk Tiyatrosu”nun yanı sıra, köy okullarının ihtiyaçlarına destek olarak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burslar vererek topluma katkı sağlamaktadır. Yakın zamanda “Kurumsal Marka Kılavuzunu” yenileyen Berko İlaç, geleneklerinden güç alan, geleceğe dönük, modern ve yenilikçi vizyonunun bir kez daha vurgulamıştır.

 

 

 
Popüler Sağlık Dergisi
Bülten: 12.04.2022/ Z.Ç