Anasayfa
Hakkımızda
Editörden
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Ayın Röportajı
Kongre Takvimi
Sağlık Kurumları Rehberi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
Reklam Vermek İçin
 
 
 
 
 
 
Sağlık Haberleri << ANASAYFAYA GERİ DÖN
 

Türk Tıbbında Yeni Bir Dönem Başladı.
Dünya’da bir ilk niteliğindeki proje:

'hiderim'

   

Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği ile Bilimsel Bilişim tarafından geliştirilen Türkiye’de ve dünyada bir ilk niteliğindeki HİDERİM projesini hayata geçirdi.

HİDERİM projesinde amaç,dernek üyeleri arasındaki iletişimi artırmak, sürekli eğitimi gerçekleştirmeye yönelik yeni, çağdaş ve etkin kanallar oluşturmak, online gerçekleştirilebilen yönetim kurulu, çalışma grubu toplantıları gibi bir çok fonksiyonla bilgiyi paylaşarak çoğaltmak. 

Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği Başkanı Prof. Dr. Sercan ULUSOY ' HİDERİM projesi 'ile ilgili şu bilgileri verdi:

''Tüm dünyada ciddi bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkan hastane infeksiyonları, ülkemizde de giderek artan bir ivme ile gözlemlenen ciddi bir sağlık sorunudur.Bu gerçekten hareketle Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği, 2000 yılından bu yana, beş kongre ve altı eğitim programının yanı sıra toplantılar, kurslar, kılavuzlar, dergi ve kitaplarla konuya ilişkin yoğun bir çaba içerisinde olmuştur.

Hepimizin içinde yaşadığı ve yakından gözlemlediği üzere, teknoloji ve iletişimde yaşanan baş döndürücü değişim, bizlere büyük olanaklar da getirmiştir. uruluşumuzdan beri sürdürdüğümüz yoğun bilimsel faaliyetlerimizi, teknoloji ve iletişimin getirdiği yeniliklerden yararlanarak, daha verimli, daha etkili, daha hızlı, daha düşük maliyetli bir şekilde sunabilme arayışıyla geliştirdiğimiz bir projeyi sizlere tanıtmaktan büyük gurur duyuyoruz.

 
HİDERİM projesi; dernek üyeleri arasındaki iletişimi artırmak, sürekli eğitimi gerçekleştirmeye yönelik yeni, çağdaş ve etkin kanallar oluşturmak, online gerçekleştirilebilen canlı konferanslar, yönetim kurulu, çalışma grubu, uzmanıyla tartışma toplantıları gibi bir çok fonksiyonla bilgiyi en hızlı şekilde paylaşarak, çoğaltmak amacındadır.
Proje temel olarak bir bilgisayar programı ve internet üzerinden erişilebilen bir sosyal ağdan oluşmaktadır.
HİDERİM içerisinde üyeler online olarak mesajlaşabilmekte, yönetim kurulu ve çalışma grubu toplantıları sesli ve görüntülü olarak yapılabilmekte, canlı konferanslar düzenlenebilmekte, canlı konferanslara katılımcılar da sesli, görüntülü, yazılı sorularla katılabilmekte, sosyal ağ içerisinde bütün üyeler mesaj, fotoğraf, video, dosya ve link paylaşabilmekte, online tv ve sunu merkezi bölümlerinde çok sayıda eğitim videosu ve sunumlarını izleyebilmekte, oyun eğlence bölümünde boş vakitlerini değerlendirebilmekte, anketlerle düşüncelerini ifade edebilmektedirler. HİDERİM içerisinde üyeler online olarak mesajlaşabilmekte, yönetim kurulu ve çalışma grubu toplantıları sesli ve görüntülü olarak yapılabilmekte, canlı konferanslar düzenlenebilmekte, canlı konferanslara katılımcılar da sesli, görüntülü, yazılı sorularla katılabilmekte, sosyal ağ içerisinde bütün üyeler mesaj, fotoğraf, video, dosya ve link paylaşabilmekte, online tv ve sunu merkezi bölümlerinde çok sayıda eğitim videosu ve sunumlarını izleyebilmekte, oyun eğlence bölümünde boş vakitlerini değerlendirebilmekte, anketlerle düşüncelerini ifade edebilmektedirler.
Bu proje ile hiç bitmeyen sürekli eğitim ihtiyacına yönelik, daha şimdiden onlarca saatlik eğitim videosu ile binlerce slayttan oluşan sunum üyelerimize sunulmuş, sunulmaya devam etmektedir.

 

Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek canlı konferanslar için oluşturulan modül; katılımcıların salona girişinden, koltuk seçebilmelerine, salondakilerle sohbet edebilmekten, güncel haberleri okuyabilecekleri ekranlara kadar büyük bir özenle hazırlanmıştır. Ayrıca soru sormak isteyenlerin dilerlerse yazılı, dilerlerse bağlanarak sesli ve görüntülü soru sormalarına olanak tanıyarak, dinleyenleri konferansa dahil etmek ve katılımcılığı artırarak eğitimin verimini yükseltmeyi hedeflemektedir.
Bütün bu çabalar, Derneğimizin üyelerine verdiği önemin doğal bir sonucudur. Hastane İnfeksiyonları gibi ülkemiz için son derece önemli bir konuda özveriyle çalışan üyelerimiz, Türkiye’de bir ilk niteliğindeki, katılımlarıyla zenginleşen bu ayrıcalığa fazlasıyla layıktırlar.’’
1 Nisan 2011 tarihinden bu güne yoğun ilgi gören HİDERİM projesi sadece dernek üyeleri katılabiliyor
Detay bilgi için :
http://www.hiderim.org
http://www.hider.org.tr
iletisim@hiderim.org
copyright © populersaglik.com