Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 75
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 74 Kasım-Aralık 2020l
 
 
SEKTÖR
 
 
 
Orkun Eray, Chiesi Avusturya Medikal ve Pazara Erişim Direktörü olarak atandı

Sağlık alanında 20 yılı aşkın süredir güçlü bir geçmişe sahip Dr. Orkun Eray, Chiesi Avusturya Medikal ve Pazara Erişim Direktörü  olarak atandı. 

1999 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Eray, 2000-2004 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevinin ardından sırası ile Adeka İlaç, Sanofi Aventis Türkiye, GlaxoSmithKline Türkiye, TR Pharm, Celgene İlaç ve Bosnalijek Pharma firmalarında üst düzey yönetici olarak kariyerine devam etti.

2019 yılında İtalya merkezli olan Chiesi Grup ailesine katılarak Türkiye Medikal ve Pazar Erişimi Direktörü olarak görevini yürüten Dr. Orkun Eray, Ağustos 2021 itibari ile Chiesi Grup Avusturya Medikal ve Pazara Erişim Direktörü  olarak görevine devam edecek.

 
Orkun Eray, Chiesi Avusturya Medikal ve Pazara Erişim Direktörü  olarak atandı
   
Chiesi Grup

Chiesi Grup Hakkında

Parma/İtalya merkezli Chiesi Farmaceutici, 30 ülkede faaliyet gösteren ilaç sektöründe 85 yılı aşkın deneyime sahip uluslararası araştırma odaklı bir gruptur. Solunum tedavisi, özel bakım ve nadir hastalıklar için araştırmalar yapmakta, yenilikçi ilaçlar geliştirip pazarlamaktadır. Parma'da bulunan grubun Ar-Ge merkezi, klinik öncesi, klinik ve düzenleyici programlarını tanıtmak için Fransa, ABD, Kanada, Çin, Birleşik Krallık ve İsveç'teki diğer 6 önemli araştırma ve geliştirme merkeziyle birlikte çalışır. Grup, 6.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. Chiesi 2019'da dünyanın en büyük B Corp sertifikalı ilaç şirketine dönüşerek kendini insan hayatının kalitesini topluma ve çevreye karşı sorumlu bir şekilde iyileştirmek için doğrulanmış sorumlu iş davranışının en yüksek standartlarına adamıştır. Bir Benefit Corporation ve B Corp sertifikalı şirket olarak Chiesi, yasalar gereği kararlarının çalışanları, müşterileri, tedarikçileri, toplulukları ve çevre üzerindeki etkisini göz önünde bulundurmak zorundadır. Chiesi gibi, küresel B Corp hareketi de işi iyiliğe yönelik bir güç olarak görüyor. Şirket ayrıca 2035'in sonuna kadar çevre üzerinde sıfır etki yaratarak karbon nötr olmayı taahhüt etmektedir.
   

 

 

 
Popüler Sağlık Dergisi
24 Ağustos 2021 Z.Ç