Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 74 Kasım-Aralık 2020l
 
 
 
 
 
SEKTÖR
 
 
 

 

Renan Özyerli, MSD Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) Bölge Başkanlığına atandı

125 yılı aşkın süredir hastalıklarla mücadele için yeni ilaç ve aşıların keşfedilmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunan MSD, yeni Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) Bölge Başkanı’nı açıkladı.

MSD Türkiye Bölgesi (Türkiye, Ukrayna ve BDT ülkeleri) Genel Müdürü Renan Özyerli, 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla MSD EEMEA Bölge Başkanlığı görevine getirildi. Renan Özyerli, MSD'nin dünyadaki en geniş bölgelerinden biri olan, çeşitliliği ve ekonomik büyüklüğü ile öne çıkan EEMEA'daki tüm strateji ve operasyonlarından sorumlu olacak.   2.1 milyar kişilik bir nüfusu barındıran EEMEA bölgesinde 70'den fazla ülkede faaliyet gösteren MSD, yaklaşık 1.800 çalışanı ile bölgedeki ilk 5 biyofarmasötik ilaç şirketi arasında yer alıyor.

  Renan Özyerli-MSD

Özyerli, İstanbul Atatürk Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesinde Mühendislik Yönetimi alanında MBA yaptı. İlaç sektöründe global şirketlerde edindiği satış ve pazarlama alanlarındaki tecrübesi ile 2004 yılında ülkemizin genel sağlık sigortasına geçtiği dönemde pazar erişim departmanında görev aldı. 2013 yılında MSD Türkiye'ye İş Birimi Direktörü olarak katılan Özyerli, 2015-2017 yılları arasında Çek Cumhuriyeti'nde MSD Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2017-2020 yıllarında MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olarak görev alan Özyerli’nin çeşitlilik ve dahil etme kültürünü geliştirmeye odaklı liderlik tarzı, MSD Türkiye’nin yaratıcı projeleriyle dünyada ses getirmesini, yeteneklerini diğer MSD organizasyonlarına ihraç etmesini ve bu dönemde çok yüksek başarı göstermesini sağladı. Renan Özyerli zengin deneyimi ve bilgi birikimi ile yeni görevinde MSD EEMEA Bölge Başkanı olarak MSD'nin bölgesel faaliyetlerine liderlik edecek ve ekibinin başarısını sürdürmeye devam edecek.  

MSD yeni atamalar  

MSD Hakkında

125 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunan MSD, yaşam için keşfediyor. MSD, merkezi Kenilworth, N.J., ABD'de bulunan Merck & Co., Inc.'in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, dünyada ilk sırada yer alan Ar-Ge odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak Kanser, Enfeksiyon Hastalıkları, HIV gibi hastalıklar, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor.

 


Popüler Sağlık Dergisi
Bülten 27.01.2021 Z.Ç