Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 75
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 74 Kasım-Aralık 2020l
 
 
SEKTÖR
 
 
 
Nobel İlaç’ın Sağlık Mesleği Mensuplarına Yönelik İnşa Ettiği Dijital Platformu NOBELYUM Yayında!

Günümüz teknolojisinin hızlı gelişimi ile dijital dönüşüm her sektörün temel gerekliliği oldu. Özellikle pandemi şartlarında sağlık profesyonellerinin bilimsel ihtiyaçlarına etkin ve hızlı yanıt verebilmek büyük önem kazandı. Nobel İlaç, bu amaçla Nobelyum Dijital Platformu’nu hayata geçirerek koşulsuz olarak sağlık mensuplarının kullanımına sundu. Platform; zengin site mimarisi ve içerikleri ile hekimler ve eczacıları kapsayan sağlık profesyonellerine kesintisiz, sürdürülebilir bir tıbbi ve bilimsel hizmet sunmayı hedefliyor.

Erişimi https://nobelyum.com// web adresinden sağlanan Nobelyum, 360 derece güncel içerik üreten bir portal olarak kullanıcılarına hastalıklar ve tedavi alanları ile ilgili içerikler, güncel medikal ve teknolojik gelişmelerle ilgili bilgiler sağlamasının yanı sıra, telif hakları alınmış çok önemli bazı bilimsel dergilere ve Nobel’in kendi bilimsel dergisi olan Medicus’a da site üzerinden erişim imkanı tanıyor.Platform ayrıca en son dijital  trendlere uygun olarak hazırlanan  canlı yayın altyapısı, mesleki uygulamalarda klinik pratiğe katkı sağlayacak hekim videoları, aynı zamanda Nobel ürün portföyüne yönelik bilgilendirici içerikleri ve webinarları da kapsıyor.

 
Nobel İlaç’ın Sağlık Mesleği Mensuplarına Yönelik İnşa Ettiği Dijital Platformu Nobelyum Yayında!

Özellikle biyoteknoloji ve güncel teknolojik gelişmelere yönelik çok zengin bir içeriğe sahip olan Nobelyum’un hedeflenen kalitede sürdürebilirliğini sağlamak adına Nobel İlaç, yeni bir yapılanmaya giderek dijital dönüşümü de kanatları altına alan çoklu kanal pazarlama ekibini oluşturdu. Çoklu kanal çatısı altında olgunlaşmasını sürdüren dev dijital proje Nobelyum; çoklu kanalın yanı sıra, medikal, pazarlama, BT, kurumsal iletişim, satış gücü etkinliği başta olmak üzere birçok ekibin anlamlı katkıları ile kuruldu.

Nobelyum projesi hakkında

Çoklu Kanal Ekip Yöneticisi Uzm. Dr. Bahar Turunç, “Son yıllarda gerek sağlık, gerekse ilaç sektöründeki paydaşlarımızla dijital kanallarla iletişim ve etkileşim; destekleyici bir araç olmanın ötesine geçerek, vazgeçilmez bir ihtiyaç haline geldi. Özellikle de geçtiğimiz yıl tüm dünyayı kasıp kavuran pandemiden ötürü, sağlık profesyonellerine hizmetlerimizi yüz yüze sunma imkanı bulamadığımız için dijital dönüşüm ve dijitalleşme ihtiyacı daha da arttı. Nobel İlaç olarak hizmete sunduğumuz “Nobelyum Dijital Platformu”, tam olarak bu ihtiyacı karşılamak amacı ile doğdu. Nobelyum ile hedefimiz; sağlık mesleği mensuplarına webinarlardan online dergilere, videolardan tıbbi ve teknolojik gelişmeleri takip edebilecekleri güncel içeriklere kadar uzanan zengin bir alt yapı ile kesintisiz ve sürdürülebilir bir hizmet sunmak. Bu hizmetleri hedeflediğimiz kalitede sunabilmek için ayrıca yeni bir yapılanmaya da giderek, Çoklu Kanal Ekibi’ni kurduk. Nobelyum yolculuğumuz artık bu ekibimizin yönetiminde ve bu yapılanma çatısı altında devam ediyor.”

Nobelyum Sağlık Profesyonelleri Portalı Proje Lideri ve Ürün Müdürü Nilgün Özer Kelleli ise Covid-19 pandemisinin tüm sektörlerde olduğu gibi ilaç sektöründe de pek çok yeni ihtiyacı ön plana çıkardığını belirterek bu döneme hızlıca adapte olabilmeyi sağlayacak olan projelerin üst yönetim tarafından  önceliklendirildiğini  ifade etti.   Nobel İlaç’ın Türkiye’de ve dünyada sürekli güvenilir ürünler sunmak vizyonundan yola çıkarak, hekim ve eczacılar ile sürekli kesintisiz iletişim ihtiyacını en iyi şekilde sağlayabileceği Nobelyum portalını bu amaçla projelendirip, hayata geçirdiklerini vurgulayan Nilgün Özer Kelleli, müthiş bir sinerjik enerjinin ürünü olan Nobelyum portalının bu alanda önemli bir kilometre taşı olacağına inandığını belirtti.

Nobel İlaç’ın Sağlık Mesleği Mensuplarına Yönelik İnşa Ettiği Dijital Platformu NOBELYUM Yayında!  

Nobel İlaç Hakkında: Yarım asırı aşkın tecrübesiyle küresel bir oyuncu olan Nobel, 1964 yılında tamamen yerli sermayeli bir Türk şirketi olarak kuruldu. Firma, “İnsan sağlığı için dünyanın her köşesinde güvenilir ve erişilebilir ürünler sunma” vizyonuyla yıllar içinde uluslararası platformda değerli bir konuma erişti. Bugün Nobel; Türkiye’de üç, Kazakistan ve Özbekistan’da da birer tane olmak üzere toplam beş üretim tesisiyle faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 3000 kişilik uzman bir kadrosu bulunan Nobel, uluslararası standartlara göre ürettiği nitelikli ürünlerini yaklaşık 50 ülkeye ihraç ediyor, 20 ülkedeki temsilcilikleriyle tanıtım ve satış faaliyetlerini yürütüyor.

 

 
Popüler Sağlık Dergisi
9 Eylül 2021 Z.Ç