Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 84-2024
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 82
 
 
Popüüler Sağlık Dergisi 79.Sayı 2022
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 78
 
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 76 Eylül-Ekiim 2021
 
 

SEKTÖR

 
Seltek Group’tan Güzellikten Tedaviye Morphiya HibrozomTM

Seltek Group’tan Güzellikten Tedaviye Yeni Dönem: “Eksozom Teknolojisi”

Seltek Group, HibrozomTM Teknolojisi ile ortaya çıkan yeni ürünü “Güçlendirilmiş Hibrit Eksozom” Morphiya “Exomorphic Biotech” Türkiye’de tüketiciyle buluşturdu. Morphiya HibrozomTM teknolojisiyle hücresel seviyede iyileşme ve rejenerasyon sağlama kabiliyeti, farklı hastalıkların tedavisinde önemli bir potansiyel sunmakta ve sağlık sektöründe çığır açıcı bir yaklaşım olarak değerlendirilmektedir.

Seltek Group 2004 yılından beri medikal estetik sektörünün tanınmış markalarını ve devrimsel yeniliklerini Türkiye ile buluşturmakta, sektörün büyümesine katkı sağlamaktadır. AR-GE çalışmaları Türk ve Uluslararası hekimler tarafından geliştirilen ''Güçlendirilmiş hibrit eksozom''lar yeni nesil biyoteknoloji ürünü olarak ülkemizde ve Dünya’da büyük önem arz eden gelişmeler arasında yer alıyor.

“Morphiya HibrozomTM Teknolojisi” lansmanı 16 Mayıs 2024 tarihinde çok sayıda bilim insanı, hekim ve cemiyet hayatından kişilerin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti. Lansman kapsamında ayrıca Dr. Ali Şahan moderatörlüğünde düzenlenen bilimsel toplantıda uluslararası tanınırlığa sahip uzmanlarından; Dr Heike Klepetko, Dr. Sahar F. Ghannam, Dr. Benzamin Acher, Dr. Anna Peca, Dr. Cansen Kut ve Doç. Dr. Tunç Tiryaki eksozomların bilimsel arka planı hakkında önemli bilgiler verdiler. Hibrozom teknolojisinin klinik uygulamalarına etkilerini ve tedavi sonuçlarını paylaştılar.
  Seltek Group’tan Güzellikten Tedaviye Yeni Dönem: “Eksozom Teknolojisi”

Eksozom nedir?

Hücrelerimiz vücudun temel yapı taşlarıdır ve olağan üstü bir karmaşıklığa sahip olan,  hücreler arasında sinyal iletmek ve çeşitli biyolojik süreçleri düzenlemek için salınan küçük keseciklerdir. Hücrenin doku yenilenmesinde, hastalık direnci ve diğer biyolojik süreçlerde önemli bir rol oynarlar. Eksozomlar, genellikle hücre zarından dışarı salınıyor ve içerdikleri sinyal molekülleri, proteinler ve nükleik asitler aracılığıyla hücresel iletişimi sağlıyor. Bu kesecikler, organizmanın sağlığını desteklemek için hücreler arasında sinyal alışverişi yaparak hücresel fonksiyonların koordinasyonunu gerçekleştirirler.

HibrozomTM Teknolojisi

Lipozom, hücrenin donanımını güncelleyen amino asitler, vitaminler ve proteinleri içeriyor. Morphiya HibrozomTM teknolojisi ile eksozomlar, hücrelerin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin taşıyıcı olarak sunulmasına yardımcı olan lipozomlarla birleştirilerek, stabilitesini ve etkinliğini artıran sinerjik bir karışım oluşturuyor. Böylece hedefe yönelik dağıtım sistemi aracılığıyla yaşlanma karşıtı faydaları en üst düzeye çıkarıyor ve cildi canlandırıyor. Geliştirilen patentli HibrozomTM Teknolojisi ile eksozomlar izole edilip uzun vadede kullanılabilir bir ürün haline getirilebilmektedir.

Yeni Nesil Biyoteknoloji Ürünü

AR-GE çalışmaları Türk ve Uluslararası hekimler ve bilim insanları tarafından geliştirilen ‘’Güçlendirilmiş hibrit eksozom’’lar yeni nesil biyoteknoloji ürünü olarak hücresel seviyede iyileşme ve rejenerasyon sağlamakta, tam kapsamlı eksozom uygulaması olarak gelişmelere olanak tanımaktadır.

 

“Güçlendirilmiş hibrit eksozom” AR-GE çalışmalarının ülkemizde ve Türk bilim insanları tarafından gerçekleştirilmesi ve biyoteknoloji ihracatı yapılması Türkiye’yi kozmetik ve teknoloji alanlarında önemli bir yere taşımaktadır.

 

Seltek Group’tan Güzellikten Tedaviye Morphiya HibrozomTM
Doç. Dr. Tunç Tiryaki - Seltek Group Genel Müdürü Hakan İpekçiler

Seltek Group Genel Müdürü Hakan İpekçiler: ''Aralarında Kurul Sertifikalı Plastik Cerrah ve Klinik Doçent, Uluslararası Estetik Cerrahi Derneği İnsani Yardım Programı Başkanı Doç. Dr. Tunç Tiryaki’nin de bulunduğu Türk bilim insanları ve hekimlerin de içinde yer aldığı yeni nesil cilt bakımı ve yara iyileştirme ürünlerinin geliştirilmesiyle hücresel seviyede iyileşme ve rejenerasyon sağlanmış sağlık ve kozmetik alanlarında devrim yaratma potansiyeline sahip önemli bir çalışma ortaya çıkmıştır. Bölgesel kırışıklıklardan alopesiye, yara izinden doku kaybına birçok farklı alanda hücre yenilemesi sağlamıştır.  Hücresel seviyede iyileşme ve rejenerasyon sağlama kabiliyeti, farklı hastalıkların tedavisinde önemli bir potansiyel sunmakta ve sağlık sektöründe çığır açıcı bir yaklaşım olarak değerlendirilmektedir.''

 
Popüler Sağlık Dergisi

17.05.2024 Z.Ç