Popüler Sağlık Dergisi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
Yaşargil Mikronöroşirürji Akademisi”nin ilk kongresi 4-7 Haziran 2024 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecektir.
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 84-2024
 
Popüler Sağlık Dergisi Sayı 82
 
 

KONGRE HABERLERİ

 
Yaşargil Mikronöroşirürji Akademisi

“YAŞARGİL MİKRONÖROŞİRÜRJİ AKADEMİSİ”NİN İLK KONGRESİ, DÜNYANIN ÖNDE GELEN BEYİN CERRAHLARINI 4-7 HAZİRAN’DA İSTANBUL’DA BULUŞTURUYOR!

Yüzyılın Beyin Cerrahı olarak anılan Prof. Dr. M. Gazi Yaşargil adına kurulan, “Yaşargil Mikronöroşirürji Akademisi”(YMA)nin ilk kongresi Prof. Dr. Uğur Türe’nin başkanlığında 4-7 Haziran 2024 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecektir. Dünyanın önde gelen beyin cerrahlarını bir araya getirecek ve beyin cerrahisi alanındaki son gelişmelerin ele alınacağı bu etkinlikte, Prof. Dr. Yaşargil’in tıp dünyasında bıraktığı kalıcı etkiler de konuşulacak.

Prof. Dr. Ossama Al-Mefty Yaşargil Mikronöroşirürji Akademisi   ''Mikronörocerrahi öğrenilmeli, uzmanlaştırılmalı ve öğretilmelidir.''

Prof.Dr.Ossama Al-Mefty
YMA Başkanı

''Mikronörocerrahi, beyin cerrahisini derinden dönüştürerek milyonlarca kişinin hayatını kurtardı ve iyileştirdi. Prometheus'un insanlığa ateşi gibidir. Sinir sistemi bozukluğu olan hastaların iyileştirilmesi için özveriyle uygulanan bilim, sanat ve beceridir. Henüz hastalara tedavi sağlayacak geçerli bir alternatif geliştirilmedi. Dünya çapında 7 milyara yakın insan, yalnızca hastalıklarını kontrol altına almayı amaçlayan nöroşirürji bakımı için aşırı harcamaları karşılayamayacak bölgelerde yaşıyor. Bu hastalar, yetenekli mikronörocerrahlar tarafından minimum kaynak ve ekipmanla tedavi edilebilir. Ancak nöroşirurjide uzmanlaşmak ve iyi sonuçlar elde etmek zorlu bir eğitim ve özverili deneyim gerektirir.

Mikronörocerrahi öğrenilmeli, uzmanlaştırılmalı ve öğretilmelidir. Nöroşirürji geniş çapta çeşitli alanlara dallanmıştır. Sıklıkla cerrahi olmayan tedavilerin tanıtımıyla aşırı yükleniyoruz. Mikronörocerrahide ilerleme ve eğitime odaklanmak ve tutkuyu yeniden canlandırmak çok önemli hale geldi. Böylece yüzyılın beyin cerrahını kucaklayan Prof.Dr. Gazi Yaşargil-''Yaşargil Mikronöroşirurji Akademisi'' doğdu. Profesör Türe'nin güzel İstanbul'da eşsiz bir bilimsel program ve keyifli vakit geçireceğini öngördüğüm Akademi'nin 1. Kongresi'ne sizleri de büyük bir sabırsızlıkla davet ediyorum.''

  ''Profesör Yaşargil dünya çapında nesiller boyu beyin cerrahlarına da ilham kaynağı olmuştur. ''

Prof.Dr.Uğur Türe
Kongre Başkanı

''Yaşargil Mikronörocerrahi Akademisi, Profesör M. Gazi Yaşargil'in mikronörocerrahi alanına yaptığı olağanüstü katkıları anmak amacıyla kurulmuştur. Bu kongre, Profesör Yaşargil'in mikronörocerrahide yarım yüzyılı aşkın derin mirasını onurlandırıyor ve anıyor.

Profesör Yaşargil'in öncü çalışmaları ve çığır açan başarıları yalnızca mikronörocerrahinin sınırlarını geliştirmekle kalmamış, aynı zamanda dünya çapında nesiller boyu beyin cerrahlarına da ilham kaynağı olmuştur. Onun olağanüstü başarılarına saygı göstermek ve disiplinimizin geleceğine yönelik rotayı çizmek için büyük bir saygıyla bir araya geliyoruz.

Yaşargil Mikronöroşirürji Akademisi'nin bu Açılış Kongresi, bilimsel alışverişi teşvik etmeye ve nöroşirürji eğitimini ilerletmeye adanmış bir dönüm noktası etkinliği olmayı vaat ediyor. Titizlikle hazırlanmış bir bilimsel program aracılığıyla, Profesör Yaşargil'in ufuk açıcı katkılarının kalıcı etkisini onurlandırırken, mikronörocerrahideki en son gelişmeleri, yenilikleri ve zorlukları araştıracağız. 

Görüşlerinizin, uzmanlığınızın ve katkılarınızın bilimsel söylemi daha da yükselteceğinden ve bu önemli toplantıda silinmez bir iz bırakacağından eminiz. Bu nedenle sizleri Yaşargil Mikronörocerrahi Akademisi Açılış Kongresi'ne katılmaya içtenlikle davet ediyoruz. Hep birlikte Profesör Yaşargil'in mirasını onurlandıralım ve mikronörocerrahide mükemmelliğe doğru bir yolculuğa çıkalım.''

Yüzlerce beyin cerrahı İstanbul’da

Bilimsel programı takip etmek üzere tüm dünyadan yüzlerce beyin cerrahının İstanbul’da bulunacağı organizasyonda, pek çok dünya ülkesinden alanında farklı çalışmaları ile tanınan çok sayıda konuşmacı yer alacak.

Bilimsel program ve detaylar: www.yma2024-istanbul.com

Popüler Sağlık Dergisi

01.06.2024 Z.Ç