Anasayfa
Hakkımızda
Yayın Kurulu
Arşiv
Künye
İletişim
Ayın Konusu
Kongre Takvimi
Kitap Köşesi
Sağlık & Tıp Dernekleri
 
 
 
 
 

 

 

 
KONGRE HABERLERİ...

YAŞLILAR İÇİN ELELE…

Üçüncü Uluslararası 3.Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi'nde yaşlanma döneminde yenlikçi çözümler için ELELE verilecek.

 

Yaşlılık çözümlerimizin geliştirilmesinde öncü olan Üçüncü Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi aynı zamanda “Dünya yaşlılar günü” olan 01-02.Ekim 2015 tarihlerinde Ankara Sheraton otelinde düzenlenecek.

Medikal Turizm Derneği Başkanı ve kongre koordinatörü Uzm.Dr.Sinan İBİŞ Üçüncü Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi hakkında şu bilgileri verdi;‘’AB ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkenin yaşlanma konusunda çözüm ihtiyacı hızla artmaktadır. Global yaşlı bakımı turizminde ve global yaşlı bakımı ihtiyacının karşılanmasında Türkiye eşsiz dinamiklere sahiptir. Türkiye yaşlanma çözümleri konusunda birçok değeri, yeniliği ve uygulamayı da yaşama kazandırmanın eşiğindedir. Türkiye’deki dinamiklerden iklim, genç nüfus, ulaşım imkanları, ekonomik yaşam ve hizmet seçenekleri birçok global sermayenin yatırımı içinde fırsatlar doğurmaktadır. Medikal Turizm Derneği ülkemizde yaşlı bakımı ve yaşlı turizmi, yaşlı bakımı ekonomisi, yaşlı bakımında arge ve inovasyon konularında uluslararası işbirlikçiler ile , yenilikler ve değerler yaratacak projelere hazırlanmaktadır.

Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongremizi T.C. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ile gerçekleşecektir. Ayrıca ; Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Beyoğlu Belediyesi, Samsung Türkiye, Siyo İnşaat Gıda A.Ş., Flavius Klinikleri A.Ş., Ankara Kalkınma Ajansı, Pricewaterhousecoopers, Darülaceze Vakfı, Yaşlılar ve Engelliler İçin Elele Derneği-Belçika,Angikad, Tüsiav, Agne Tours kurumları, Turizmhaberleri.com, Spawellness Dergisi,Popüler Sağlık Dergisi, Kadıköylife Dergisi'nin önemli işbirliği ile gerçekleşecek kongremize davetli ulusal ve uluslararası otoriteler yaşlı bakımı ve turizmi alanlarında global aktörler deneyimlerini anlatacak, global çözüm şirketleri çözümlerini sunacaklardır.

 

 

YAŞLILAR İÇİN TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER

Yaşlanma konusundaki ulusal algının geliştirilmesine yönelik olarak bu kongre ile birlikte kongrenin aktivitesi olarak çocukların katılacağı “Yaşlılık ve teknoloji” konulu resim yarışması ve üniversite gençlerinin katılımıyla “Yaşlanmada çözümler” konulu fikir yarışması düzenledik.Çocukların katılımı ile gerçekleşen “Yaşlılar için teknoloji” konulu resim yarışmasında ödüle layık görülen resimlere teknoloji ödülleri verilecek. Türkiye‘nin ilk uzaktan teknolojik bakım ve destek merkezinin simülasyonu yapılacak ve yaşlılara teknolojik takip sistemleri takılacak.''


KONGREYE KATILIM ÜCRETSİZ

Kongre katılım maksimum 400 kişi ile sınırlandırılmıştır. Katılım için sadece web sitesi üzerinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

KONGRE PROGRAMINDAN BAŞLIKLAR…

Kongrede 5 oturumda toplam 9 uluslararası konuşmacı yaşlı bakımı turizminde deneyimlerini, bürokrasiden 8 konuşmacı devletin yaklaşımlarını, 6 konuşmacıda yenilikçi yaklaşımları anlatacaklar. Ayrıca gerçekleşecek interaktif çalıştay ile kongre katılımcılarının fikirlerine başvurulacak.

Yaşlı Bakımı Turizminde SGK Rolü, Yaşlı Bakımı Turizminde Sağlık Bakanlığı Yaklaşımları, Yaşlı Bakımı ve Turizminin Gelişmesinde Maliye Politikaları, Dünyada Yaşlı Bakımı Turizmi ve Ekonomisi, Yaşlı Bakımı Turizminde Dünya Vizyonu -Yaşlı bakımı turizmi için yapılması gerekenler ,Yaşlı Bakımı Ekonomisinde Uluslararası Vizyon- Teknoloji Destekli Sağlıklı Yaşam gibi önemli konular , USA’ dan İspanya’dan , Rusya ve Hollanda’dan katılacak uzmanlar tarafından aktarılacak.
Yaşlılıkta Teknolojik Geleceğin de masaya yatırılacağı kongrede, Yaşlılık Çözümlerinde Örnek Projeler ,Yaşlılık Projelerinde Destekler Yatırım Finansmanı Temini ,Yaşlılığın Hizmetinde Belediyeler ve Serbest Sunumların yapılacağı 5.oturumun ardından değerlendirme ve görüşler alınarak sonuç bildirgesi kamu ile paylaşılacak.

01-02.Ekim.2015 Ankara Sheraton Otel’de düzenlenecek olan Üçüncü Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi’ne katılım için www.yaslibakimiturizmi.com adresini ziyaret ederek kayıt formununun mutlaka doldurulması gerekiyor.

KONGRE VE BİLİMSEL PROGRAM DETAYI İÇİN

Kongre web sayfası: www.yaslibakimiturizmi.com

İletişim:
Medikal Turizm Derneği
Adres : Tunalı Hilmi Cad. Buğday Sok. No.2/8
Tel : 0.312.467 55 44 Fax : 0.312.468 66 77
sinanibis@flavius.com.tr
www.medikalturizmdernegi.org

Organizasyon:
ULTRA TURİZM
Tel : 0 312 419 3278 Faks : 0 312 466 0455
organizasyon@ultraturizm.com.tr

21 Eylül 2015
Copyright © populersaglikdergisi.com